Leave a Reply

4 comments


 • Świetne zdjęcia! Zazdroszczę podróży 🙂

  January 07, 2018
  • Emilio – dziękuję. Łatwo nie było 🙂 fajnie, że wpadłaś w odwiedziny!

   January 07, 2018
 • Czytam i czytam i zastanawiam się, czy my Europejczycy mamy związki z ludami zamieszkujący Subkontynent Indyjski. Nawet zacząłem szukać informacji na ten temat, ale tyle teorii na ten temat istnieje, że odpowiedzi wprost nie znalazłem. Pomyślałem, że jeśli przekazali nam coś w genotypie, coś w językach, to być może i w kulturze?
  Czy w czasie podróży dało się coś zauważyć? A może w zgłębianiu ich historii oraz materialnych śladów w dobrach kultury i sztuki wskazywałoby na jakąś kontynuację?

  January 07, 2018
  • Tatul, to chyba dziś jest niemożliwe do ustalenia chociaż… znam kilka połączeń, które trudno jest wytłumaczyć. Spójrz na słowo [wiedza] oznacza to co oznacza i nie ma w sobie niczego ukrytego. Najstarsze księgi hinduizmu to [wedy] księgi wiedzy. Podobieństwo tych wyrazów wynika ze wspólnego językowego praprzodka. Grupy tancerzy o których pisałem to cyganie, dziś znani na terenie Europy trochę z innej strony. [Suka] to smyczkowy instrument muzyczny, którego historia narodzin ginie w mrokach dziejów, jednak w rozmowie p. Pomianowska przyznała, że najbardziej prawdopodobnym miejsce jego narodzin była Azja. Nie chcę się już więcej rozpisywać ale gdy popatrzysz na niektóre zdjęcia tancerzy yakshagany ujrzysz świętych w aureoli podobnych do Rodowicz (to drugie oczywiście ironicznie). I jest coś jeszcze, coś co wcale mnie nie cieszy. W tym kraju panuje hinduski nacjonalizm, ale o tym jeszcze napiszę. Tatul, raz jeszcze dziękuję za odwiedziny i zapraszam częściej!

   January 07, 2018

Leave a comment


Name*

Email(will not be published)*

Website

Your comment*

Submit Comment

 

Copyright © transcendentphoto co. 2008