Leave a Reply

6 comments


 • M

  A ja sobie właśnie wczoraj przypominałam same kolorowe chwile minionych dni. Opowieść podróżnika o chłopcu, który rzucił rogiem w księżyc. Pisankę mestrią kropkowaną. Mankiet koszuli misternie zarysowany piórkiem. Świętego w oknie łudząco podobnego do Bliskiego. I gest przywiezienia nowej książki ukochanej autorki. Taki dobry uczynek. Skracam oczekiwanie na pisanie. A Miśkowi dziękuję

  March 19, 2018
  • M. Twoje słowa świadczą o tym, że to co mija ma sens. Ma sens wówczas gdy jest się otwartym na nadchodzące piękno, a to co najmniejsze, najdelikatniejsze i najmilsze przechowuje się właśnie we wspomnieniach. Nie warto jednak żyć tylko wspomnieniami i dla wspomnień! Choć czasem, niektórym to one nadają kształt i sens rzeczywistości, lecz…

   „…Trzeba z Żywymi naprzód iść,
   Po życie sięgać nowe:
   A nie w uwiędłych laurów liść
   Z uporem stroić głowę!”

   Dziękuję za odwiedziny, prezent niezwykły, bo ludzki gest!

   March 19, 2018
 • Wielki świat. Artyści z pierwszych stron gazet, kultura wysoka…. Wrażenia z pozycji uczestnika mają wielką przewagę nad opowieściami szarych ludzi w życiu których nic szczególnego się nie dzieje.
  Dzięki za tę wędrówkę.
  Pozdrawiam

  March 22, 2018
  • Tatul, jeden z mało znanych republikańskich polityków powiedział: „edukacja publiczna jest inwestycją w naszą przyszłość” co bardzo popieram, dlatego wybieram takie tematy swoich wpisów by nie urazić najbardziej „czułych” a przy okazji by pokrzepić tych, którzy czasem nie mogą uczestniczyć w ważnych wydarzeniach. W żadnym wypadku nie będę głaskał po głowie tych, co mając szansę uczestniczenia w historii, nie czynią tego jedynie z partykularnych powodów.
   Pod tytułowymi szarymi twarzami, rozumiem ludzi uwikłanych w codzienne sprawy, czasem kryją się za nimi właściciele cudownych serc! Bez zbędnych słów rozumieją wiele! Uważam więc, że opisywanie codzienności należy do tych, którym nie są obce słowa wielkiego Wiliama Blake’a.
   Cieszę się, że daję możliwość swoim Czytelnikom, choć skromnego to jednak, uczestniczenia w sprawach i wydarzeniach czasem dla nich nieosiągalnych z powodu różnicy czasu lub geograficznego położenia. Biorę sobie za dobrą monetę Twoją tu obecność, bo wiem, że słowa me nie trafiają w umysłową pustkę.
   Szczęśliwym, jak to pięknie opisałeś u siebie na blogu, można być przecież na wiele sposobów do jednych z nich niewątpliwie należy forma komunikacji: moralnie zdrowa, rzetelna i przede wszystkim uczciwa wobec odbiorcy. Stąd pisanie jest moją wersją inwestycji w przyszłość – wychowanie i nauczanie poprzez przykładu dawanie.

   March 22, 2018
 • Inteligencja zawsze brała na siebie misję niesienia kaganka oświaty i to we wszelkich dziedzinach życia. “Noblesse oblige” odnosiło się właśnie do nich.
  Tak trzeba.
  Życzę powodzenia i dużo satysfakcji jaka z tego wynika .
  Pozdrawiam

  March 22, 2018
 • Dziękuję Tatul!

  March 22, 2018

Leave a comment


 

Copyright © transcendentphoto co. 2008