Chłopak z głową pełną wątpliwości20190618070047
Czego nie lubię w Indiach20190423070003
Piekło i niebo20190409070052
Masakra w Nowej Zelandii wydostała się na zewnątrz20190319070025
Absolutnie piękna Giselle – zaniemówiłem20190305070012
Is everybody in?20190226070024
Zima i bałwan przy dźwiękach muzyki20190129070015
Patykiem po wodzie20190115070025
Osobliwości mijającego roku20181231070023
Bunt mas20181211070035
Jak wygrać Wielki Marsz20180911070009
Niewidzialni – Odwracając się od słabego i sponiewieranego20180807070036
Is This the Life We Really Want?20170729093230
Zadziwienie20161118070029
Czy jestem sam20160930070051
Load more
Wylot z Nepalu – Bhutan20200331070010
Umieranie – ostatni dzień20200324070028
Stupa to nie kapliczka – Bouddha Stupa20200317070018
Odchodzimy nieświadomi20200312070022
Zabytki Kathmandu – Swayambhunath20200310070053
Thamel20200303070000
Pierwsze dni20200225070014
Gdy podróżujemy20200218070056
Niewielka zapowiedź20200109070044
I’m not the radical left, I’m the humane middle20191105070045
Za chwilę dalszy ciąg programu20190813070015
To co najważniejsze20190611070006
Prawnuczka Jarosława Iwaszkiewicza w Muzeum Polskim w Chicago20190521070023
Życie za krótkie jest!20190514070054
Czego nie lubię w Indiach20190423070003
Load more
Dożynki20190827070041
Amy, rocznica, Klub 2720190723070035
Prawnuczka Jarosława Iwaszkiewicza w Muzeum Polskim w Chicago20190521070023
Konstytucja niczym kolos20190507070059
Maciej Maleńczuk w Chicago20190402070018
Is everybody in?20190226070024
Klaps! 50 twarzy Greya po polsku w Chicago20190223090919
Way To The Stars – Szpak Dreamer w Chicago20190222111116
Pomaganie jest dziecinnie proste20190122070056
Wigilia starszym, samotnym i bezdomnym na Jackowie20181225111108
Bunt mas20181211070035
Zadziwienie20161118070029
W poszukiwaniu zaginionej sztuki20140606111129
Load more

 

Persephone – This post is dedicated to Kathleen20190820070045
Konstytucja niczym kolos20190507070059
DakhaBrakha w Chicago20190430070047
Maciej Maleńczuk w Chicago20190402070018
Absolutnie piękna Giselle – zaniemówiłem20190305070012
Klaps! 50 twarzy Greya po polsku w Chicago20190223090919
Leon Czolgosz i rocznica urodzin Washingtona20190219070054
Sylwia Grzeszczak w Chicago20190205070012
Pomaganie jest dziecinnie proste20190122070056
Wigilia starszym, samotnym i bezdomnym na Jackowie20181225111108
Szpak symfonicznie w Chicago20180506112200
Chleba powszedniego20180411232300
Popioły na śniegu – Beksiński20180221080048
World Cat Day20180217090000
Nowy Rok, Rok Psa za dni kilka20180215080040
Load more

 

Bauhaus od nowa20200929065936
Bazalt Bauhaus Kamienie Skały

Bauhaus od nowa

Dariusz09/29/20200 comments
Krótka historia zespołu Bauhaus o którym tak mało wspomniałem przywołując znakomity utwór Bela Lugosi is Dead ponad trzy...
Muzyka to pomost20200922070014
Na zdjęciu Alan Parsons podczas koncertu w Chicago

Muzyka to pomost

Dariusz09/22/20200 comments
Czym jest dla mnie muzyka i jak totalnie zauroczył mnie album Alan Parsons Project „Tales of Mystery and Imagination (Ed...
Odchodzenie20200915065945
Odchodzenie - te wszystkie małe rzeczy

Odchodzenie

Dariusz09/15/20202 comments
Odchodzenie to historia tego co wydarzyło się w USA, a w tle pandemia i pory roku, a także przepiękna wędrówka, szlakiem...
196820200908065937
Zapowiedź roku 1968

1968

Dariusz09/08/20201 comment
Rok 1968 zmienił oblicze świata jaki dziś znamy. Wybory prezydenckie w U.S.A. 1968 roku odbywały się w cieniu trwającej ...
Cyfry20200901065929
Cyfry

Cyfry

Dariusz09/01/20200 comments
Cyfry, liczby dla niektórych oznaczają wybór pomiędzy życiem lub śmiercią. Cyfry dzisiejszego wpisu oznaczają moje przyz...
Wtorek po południu, dopowiedzenie20200825070059
Po południu - zdjęcie przedstawia wypadek drogowy na amerykańskiej autostradzie

Wtorek po południu, dopowiedzenie

Dariusz08/25/20201 comment
Autostradę zablokowano w obu kierunkach. Po południu zwykle jest zatłoczona, szkolny autokar stał w płomieniach, a ciała...
Wtorek po południu20200818070034
We wtorek po południu, wspomnienie sztuki Przesłuchanie

Wtorek po południu

Dariusz08/18/20202 comments
Wtorek po południu to tytuł jednego z utworów zawartych na albumie grupy The Moody Blues. Jak widać po obu stronach ocea...
To koniec20200811070023
“Death on the Pale Horse,” painted by the American artist Benjamin West in 1796.

To koniec

Dariusz08/11/20202 comments
Często mam skojarzenia, że żyjemy w bajce, w jakiejś dziwnej opowieści. To koniec, pora się obudzić Alicjo, baśń dobiega...
Akademia marzeń20200804170032
Akademia Marzen - znaki ASCII przedstawiające zapalony znicz

Akademia marzeń

Dariusz08/04/20200 comments
Ten wpis będzie bardzo krótki i cholernie osobisty. Po raz kolejny w geście zaproszenia Akademia Marzeń uchyliła swoje d...
Wszystko czego Ci trzeba to…20200804070048
Wszystko czego ci trzeba to Flower Power kwiaty i raz jeszcze kwiaty!

Wszystko czego Ci trzeba to…

Dariusz08/04/20200 comments
Sąsiadka z naprzeciwka wyjechała, nikt już nie czyta książek historycznych więc dziś wyjawię sekret o tym czego Ci trzeb...
Love is a Losing Game20200728070045
Love is a loosing game

Love is a Losing Game

Dariusz07/28/20200 comments
Love and music forever. Lato, słońce i wakacje! O muzyce i skutkach wyborów, a także pewnej rocznicy śmierci piszę we wt...
Wakacje, czyli po drugiej stronie20200721070051
Za chwilę dalsza część programu

Wakacje, czyli po drugiej stronie

Dariusz07/21/20200 comments
Powiada się, że druga strona jest jaśniejsza, barwniejsza i ciekawsza. Wakacje to czas gdy można sprawdzić jak to jest p...
Książki historyczne i „Animals”20200714070028
Wysoko na niebie szybujący balon w postaci różowej świni

Książki historyczne i „Animals”

Dariusz07/14/20200 comments
Niezwykle trafne i aktualne utwory z albumu Animals do dzisiejszego dnia zachęcają do wyciągania wniosków z lekcji histo...
Powrót na Most Westchnień20200707070012
Obraz George Frederick Watts Found Drowned

Powrót na Most Westchnień

Dariusz07/07/20200 comments
Bridge of sighs (Most westchnień) po raz pierwszy angielska nazwa mostu została zapisana przez Lorda Byrona w XIX wieku ...
Grała muzyka20200630064925
Dopóki gra muzyka, Potted plant by Sandor Csuhai

Grała muzyka

Dariusz06/30/20200 comments
Na jednej z moich rodzinnych fotografii, jestem sam. Siedzę na starej wersalce, przeglądam winylowe płyty, a obok mnie s...
Load more
Dariusz.us / transcendentphoto

Hello this is the new TranscendentPhoto website, delivering the same quality of photography as before, with a new graphics redesign

going beyond ordinary limits – experience the quality

TranscendentPhoto covers well known brand events from America and Poland. Expect work of great quality on all subjects: portrait, landscape, architectural, private, family, commercial photography.

I specialize in artistic photography and musical events, but always manage to weave an interesting story by capturing the right moments no matter the occasion. On the professional photography website – transcendentphoto.com you will find moments that transcend commercial photography and speak to your soul.

Najczęściej piszę w języku polskim, choć czasem zdarzają się też wpisy angielskie, a i tak zapraszam do zapoznania się z nimi wszystkimi! Jest takie powiedzenie: wznoś na wyżyny słowa swe, nie głos. Bowiem kwiaty rosną od kropel deszczu, a nie huku grzmotów.

My Latest Posts / Nowe wpisy

Pytanie o wartość pisania wydaje się banalne. Jest tyle zalet płynących z tej formy spędzania czasu, że doprawdy niezwykle trudno jest mi je wszystkie wymienić. W czasach smartfonów, tabletów i wszechobecnego Internetu wskrzeszana na nowo kultura obrazkowa zabija wyobraźnię, zapominamy o tym co najważniejsze: o wartości zawartej w prawdziwych słowach, o ich znaczeniu. Bez nich bowiem, niemożliwe jest zbudowanie trwałych więzi przyjaźni. A co z czytaniem? Czytanie daje poczucie stabilizacji, czytanie rozwija wyobraźnie, daje wiedzę o otaczającym nas świecie, uczy marzeń. Czytanie pomaga w trudnych chwilach, a szczególnie tu na emigracji, czytanie rozwija empatię!
Blogowanie pomaga mi także w rozwiązywaniu problemów dnia codziennego. Może moich Czytelników zachęci do czegoś więcej niż tylko biernego przypatrywania się dniom powoli odchodzącym w zapomnienie?

Sprawy o których muszę napisać20201110070042
Michigan Jewish cemetery vandalized with 'TRUMP' and 'MAGA' graffiti

Sprawy o których muszę napisać

11/10/2020
Skoro mieszkam w tym kraju i skoro uczestniczyłem w wyborach prezydenckich to pora napisać coś od siebie....
Przejdzie. Wszystko przechodzi.20201103070019
Fotografia przedstawia uprowadzenie krowy przez UFO

Przejdzie. Wszystko przechodzi.

11/03/2020
Wszystko przechodzi, a jeśli tak się nie stanie, to pękną nam wszystkim serca, a łóżek w szpitalach coraz mniej, lepiej by zw...
Oko zmieniające zmienia wszystko20201027070044
Protesty kobiet w Polsce przed domem Kaczynskiego

Oko zmieniające zmienia wszystko

10/27/2020
William Blake i pewne oko, które zmienia wszystko dookoła. W czasach, które płoną nienawiścią, o poezji słów kilka....
Dziś mnie widzisz jutro nie czyli kwitnący negacjonizm20201020070020
Ściółka leśna pełna grzybków, które kojarzą mi się z negacjonizmem

Dziś mnie widzisz jutro nie czyli kwitnący negacjonizm

10/20/2020
Negacjonizm nie jest kwiatem, kwitnie w najlepsze na naszych oczach. Od nas zależy, jakie środki użyjemy by pozbyć się tego c...
When I Was Young czyli empatia nieco inaczej20201013070042
Empatia, zrozumienie tej drugiej osoby - Les noisettes aka The nut gatherers

When I Was Young czyli empatia nieco inaczej

10/13/2020
When I Was Young to tytuł piosenki zespołu The Animals, będzie więc muzycznie, a także nieco o Czasie i empatii....
Gott selbst ist tot20201006070047

Gott selbst ist tot

10/06/2020
Gott selbst ist tot napisał Friedrich Wilhelm Nietzsche w stworzonej w mistycznym uniesieniu „Tako rzecze Zaratustra”...
Bauhaus od nowa20200929065936
Bazalt Bauhaus Kamienie Skały

Bauhaus od nowa

09/29/2020
Krótka historia zespołu Bauhaus o którym tak mało wspomniałem przywołując znakomity utwór Bela Lugosi is Dead ponad trzy lata...
Muzyka to pomost20200922070014
Na zdjęciu Alan Parsons podczas koncertu w Chicago

Muzyka to pomost

09/22/2020
Czym jest dla mnie muzyka i jak totalnie zauroczył mnie album Alan Parsons Project „Tales of Mystery and Imagination (Edgar A...
Odchodzenie20200915065945
Odchodzenie - te wszystkie małe rzeczy

Odchodzenie

09/15/2020
Odchodzenie to historia tego co wydarzyło się w USA, a w tle pandemia i pory roku, a także przepiękna wędrówka, szlakiem w je...
Bhutan – na płycie lotniska i nieco dalej20200407070049

Bhutan – na płycie lotniska i nieco dalej

Dariusz04/07/2020
Bhutan i jego lotnisko, lądowanie i pierwsze wrażenia z pobytu w tym kraju. Dotarłem do miejsca gdzie mieszka szczęście....
Witam w świecie penisów, które nie są tabu20200421070057

Witam w świecie penisów, które nie są tabu

Dariusz04/21/2020
W świecie penisów bez świętych zakazów, pełnym niepowtarzalnych widoków. Czy kiedykolwiek uda się powrócić do natury w j...

Bhutan i Nepal
jakich nigdy nie zobaczysz w TV

Gdy podróżujemy, zużywamy się powolutku, od środka, potem na zewnątrz. Zostawiamy małe cząstki siebie w miejscach w których najbardziej byliśmy sobą. Historia, którą ukryłem w tych wpisach, wydarzyła się naprawdę. Pytanie o to ile jest w tym prawdy nie ma najmniejszego sensu. Łatwiej jest zapytać: gdzie jest klucz do dobrego życia? Odpowiedź jest tylko jedna: trzeba zatracić się w tym co lubi się najbardziej!

Indie
słowem i obrazem

Miasta niczym kwiaty skąpane w promieniach wschodzącego słońca, wolno stąpające ku brzegom rzek i jezior, głęboko wrośnięte w tradycję, zbudowane na piaskach przesiąkniętych potem i krwią budowniczych, delikatne nocą, gdzie pośród żywych przechodzą duchy przeszłości, umarli gospodarze pradawnych miejsc. Miasta które na zawsze zapadają w pamięć, gdyby płonęły być może ich dymem dałoby się wyleczyć całe zło świata. Indie. Historie o których nie uczą w szkole.

To, co ma się zakończyć20181113070012

To, co ma się zakończyć

W poniedziałek 21 stycznia w Chicago padał deszcz, wiem, to wciąż zima lecz też kres opisy...
Błękitne Góry w Ooty20180119080006

Błękitne Góry w Ooty

Oswojone marzenia stają się z czasem jak pies przewodnik, prowadzą prosto do celu. Tak zac...

Spraw by życie stało się piękniejsze!

Zawędrowałeś do miejsca w którym na przekór otaczającej Cię rzeczywistości odnajdziesz dziesiątki interesujących fotografii, artykułów i felietonów, a dodatkowo, spomiędzy komentarzy pod kolejnymi wpisami, wyłuskasz perły kulturalnych i dojrzałych rozmów gdzie nikt, nikogo nie obraża.

…and maniacs don’t blow holes in bandsmen by remote control…

Zapraszam do wspólnej podróży przez meandry kolejnych wpisów, fotograficznych albumów i katalogów. Zostaw też po sobie ślad by w przyszłości inni podróżnicy łatwo mogli tu dotrzeć i ujrzeć błyskające w cyfrowej oddali światło latarni normalności.

Mocne słowa20180404080018
Szare twarze20180319070004
Popioły na śniegu – Beksiński20180221080048
Marsz kobiet w Chicago 201820180121014500