Maciej Maleńczuk w Chicago20190402070018
Is everybody in?20190226070024
Klaps! 50 twarzy Greya po polsku w Chicago20190223090919
Way To The Stars – Szpak Dreamer w Chicago20190222111116
Pomaganie jest dziecinnie proste20190122070056
Wigilia starszym, samotnym i bezdomnym na Jackowie20181225111108
Bunt mas20181211070035
Zadziwienie20161118070029
W poszukiwaniu zaginionej sztuki20140606111129
Load more
Maciej Maleńczuk w Chicago20190402070018
Absolutnie piękna Giselle – zaniemówiłem20190305070012
Klaps! 50 twarzy Greya po polsku w Chicago20190223090919
Leon Czolgosz i rocznica urodzin Washingtona20190219070054
Sylwia Grzeszczak w Chicago20190205070012
Pomaganie jest dziecinnie proste20190122070056
Wigilia starszym, samotnym i bezdomnym na Jackowie20181225111108
Szpak symfonicznie w Chicago20180506112200
Chleba powszedniego20180411232300
Popioły na śniegu – Beksiński20180221080048
World Cat Day20180217090000
Nowy Rok, Rok Psa za dni kilka20180215080040
The rhythm of the heat!20180209101200
Marsz kobiet w Chicago 201820180121014500
A Night On Milwaukee Ave.20171206085300
Load more
Witam w świecie penisów, które nie są tabu20200421070057

Witam w świecie penisów, które nie są tabu

Dariusz04/21/20200 comments
W świecie penisów bez świętych zakazów, pełnym niepowtarzalnych widoków. Czy kiedykolwiek uda się powrócić do natury w j...
Nguya na ngai – My power20200416112017

Nguya na ngai – My power

Dariusz04/16/20200 comments
To wszystko czego dziś nam trzeba, gdy brakuje ciepła ludzkiego zrozumienia piosenka Nguya na ngai - moja siła, moja nad...
Festiwal czarnoszyich żurawi20200414070000

Festiwal czarnoszyich żurawi

Dariusz04/14/20202 comments
Czytelniczka napisała: Jesteś przewodnikiem po zakamarkach do których każdy chce wejść nie mając odwagi wyjść z domu. Fe...
Bhutan – na płycie lotniska i nieco dalej20200407070049

Bhutan – na płycie lotniska i nieco dalej

Dariusz04/07/20200 comments
Bhutan i jego lotnisko, lądowanie i pierwsze wrażenia z pobytu w tym kraju. Dotarłem do miejsca gdzie mieszka szczęście....
W dyskretnym cieniu gipsowych krasnali rodzą się demony20200406081209

W dyskretnym cieniu gipsowych krasnali rodzą się demony

Dariusz04/06/20200 comments
Moje słowa o COVID-19 i dlaczego warto omijać pewne ogrody....
Zupa chińska i nadzieja20200403081802

Zupa chińska i nadzieja

Dariusz04/03/20200 comments
Zupa chińska i nadzieja to tekst o tym, że trzeba kroczyć wybraną przez siebie drogą, nie zmieniać żadnych jej składnikó...
#zostańwdomu20200401094203

#zostańwdomu

Dariusz04/01/20200 comments
#zostańwdomu Polscy dziennikarze z Chicago, członkowie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Ameryce, apelują do Poloni...
Wiem, że nikt tego nie przeczyta…20200401070004

Wiem, że nikt tego nie przeczyta…

Dariusz04/01/20200 comments
Szczerze o akcji Wiem, że nikt tego nie przeczyta i jeszcze kilka dodatkowych słów....
Wylot z Nepalu – Bhutan20200331070010

Wylot z Nepalu – Bhutan

Dariusz03/31/20200 comments
Przede mną wylot, kolejny rozdział – Bhutan. W życiu podobnie jak w grze w szachy raz wykonany ruch pozostaje do końca n...
Zupa Tom Yum a do tego Pad Thai czyli w objęciach Wodnika20200326070014

Zupa Tom Yum a do tego Pad Thai czyli w objęciach Wodnika

Dariusz03/26/20200 comments
Choć dziś o zupie Tom Yum to mam nadzieję, że zaglądacie do pozostałych, starszych wpisów....
Spring roll / Sajgonki warzywne20200325070004

Spring roll / Sajgonki warzywne

Dariusz03/25/20200 comments
Spring roll to moja metoda na walkę z okolicznościami dookoła czyli smacznie, zdrowo i niedrogo, a do tego kolorowo i zu...
Umieranie – ostatni dzień20200324070028

Umieranie – ostatni dzień

Dariusz03/24/20202 comments
Wpis zatytułowany Umieranie nie dotyczy sytuacji obecnej, uprzejmie zapraszam do zapoznania się z najważniejszym momente...
Bok choy i czerwone curry20200323131506

Bok choy i czerwone curry

Dariusz03/23/20202 comments
W rozporządzeniu wykonawczym 2020-10 nie ma ani jednego słowa o bok choy i czerwonym curry. Śpieszę donieść, że to mój o...
Hosomaki-Sushi z muzyką Judy Collins20200322113033

Hosomaki-Sushi z muzyką Judy Collins

Dariusz03/22/20202 comments
Dzisiejszy wpis jest o tym, jak przy muzyce Judy Collins przygotowaliśmy smaczne i nigdy wcześniej przez nas nie pichcon...
Stupa to nie kapliczka – Bouddha Stupa20200317070018

Stupa to nie kapliczka – Bouddha Stupa

Dariusz03/17/20200 comments
Podczas przedostatniego dnia pobytu w Kathmandu, tuż przed wylotem do Bhutanu, kontynuuje zwiedzanie zabytków Nepalu....
Load more
Dariusz.us / transcendentphoto

Hello this is the new TranscendentPhoto website, delivering the same quality of photography as before, with a new graphics redesign

going beyond ordinary limits – experience the quality

TranscendentPhoto covers well known brand events from America and Poland. Expect work of great quality on all subjects: portrait, landscape, architectural, private, family, commercial photography.

I specialize in artistic photography and musical events, but always manage to weave an interesting story by capturing the right moments no matter the occasion. On the professional photography website – transcendentphoto.com you will find moments that transcend commercial photography and speak to your soul.

Najczęściej piszę w języku polskim, choć czasem zdarzają się też wpisy angielskie, a i tak zapraszam do zapoznania się z nimi wszystkimi! Jest takie powiedzenie: wznoś na wyżyny słowa swe, nie głos. Bowiem kwiaty rosną od kropel deszczu, a nie huku grzmotów.

My Latest Posts / Nowe wpisy

Pytanie o wartość pisania wydaje się banalne. Jest tyle zalet płynących z tej formy spędzania czasu, że ciężko jest mi je wszystkie wymienić. W czasach smartfonów, tabletów i wszechobecnego Internetu wskrzeszana na nowo kultura obrazkowa zabija wyobraźnie, zapominamy o tym co najważniejsze: o wartości ukrytej w prawdziwych słowach. Bez nich niemożliwe jest zbudowanie trwałych więzi przyjaźni. A co z czytaniem? Czytanie daje poczucie stabilizacji, czytanie rozwija wyobraźnie, daje wiedzę o otaczającym nas świecie. Czytanie pomaga w trudnych chwilach, szczególnie tu na emigracji, czytanie rozwija empatię!
Blogowanie pomaga mi także w rozwiązywaniu problemów dnia codziennego. Może moich Czytelników nauczy tego samego?

Zdzisław Beksiński w Chicago20200616070052

Zdzisław Beksiński w Chicago

Dariusz06/16/2020
Dzisiejszy wpis przypomina o tym jak Zdzisław Beksiński trzy lata temu odwiedził Chicago, wszystko to o pracach prezento...
Pożegnanie. Klucz do dobrego życia? Zatrać się w czymś!20200609070014

Pożegnanie. Klucz do dobrego życia? Zatrać się w czymś!

Dariusz06/09/2020
Całkowicie za darmo oddaję Wam dziś klucz do dobrego życia. Zatrać się w czymś! To przesłanie przyświecało mi podczas op...
Paro – Kathmandu – Bhaktapur20200602070012

Paro – Kathmandu – Bhaktapur

Dariusz06/02/2020
Paro to pożegnanie z Bhutanem i pięknym lotniskiem, Kathmandu to stolica Nepalu, a Bhaktapur to moja nowa miłość o które...
Niewielka zapowiedź20200109070044

Niewielka zapowiedź

Dariusz01/09/20200
Zużywamy się powolutku, od środka, potem na zewnątrz. Zostawiamy małe cząstki siebie w miejscach w których najbardziej b...
Witam w świecie penisów, które nie są tabu20200421070057

Witam w świecie penisów, które nie są tabu

Dariusz04/21/20200
W świecie penisów bez świętych zakazów, pełnym niepowtarzalnych widoków. Czy kiedykolwiek uda się powrócić do natury w j...

Bhutan i Nepal
jakich nigdy nie zobaczysz w TV

Gdy podróżujemy, zużywamy się powolutku, od środka, potem na zewnątrz. Zostawiamy małe cząstki siebie w miejscach w których najbardziej byliśmy sobą. Historia, którą ukryłem w tych wpisach, wydarzyła się naprawdę. Pytanie o to ile jest w tym prawdy nie ma najmniejszego sensu. Łatwiej jest zapytać: gdzie jest klucz do dobrego życia? Odpowiedź jest tylko jedna: trzeba zatracić się w tym co lubi się najbardziej!

Indie
słowem i obrazem

Miasta niczym kwiaty skąpane w promieniach wschodzącego słońca, wolno stąpające ku brzegom rzek i jezior, głęboko wrośnięte w tradycję, zbudowane na piaskach przesiąkniętych potem i krwią budowniczych, delikatne nocą, gdzie pośród żywych przechodzą duchy przeszłości, umarli gospodarze pradawnych miejsc. Miasta które na zawsze zapadają w pamięć, gdyby płonęły być może ich dymem dałoby się wyleczyć całe zło świata. Indie. Historie o których nie uczą w szkole.

Diwali w drodze do Thanjavur20171229080002

Diwali w drodze do Thanjavur

Kolejny dzień podróży przyniósł mi spotkanie z przyjaciółmi, a potem radość ze spędzonego ...
Pomiędzy Thanjavur, Francją i Indiami20180105080005

Pomiędzy Thanjavur, Francją i Indiami

Zanim doszło do ponownego spotkania w trakcie drogi odwiedziłem Thanjavur, pałace oraz świ...

Spraw by życie stało się piękniejsze!

Zawędrowałeś do miejsca w którym na przekór otaczającej Cię rzeczywistości odnajdziesz dziesiątki interesujących fotografii, artykułów i felietonów, a dodatkowo, spomiędzy komentarzy pod kolejnymi wpisami, wyłuskasz perły kulturalnych i dojrzałych rozmów gdzie nikt, nikogo nie obraża.

…and maniacs don’t blow holes in bandsmen by remote control…

Zapraszam do wspólnej podróży przez meandry kolejnych wpisów, fotograficznych albumów i katalogów. Zostaw też po sobie ślad by w przyszłości inni podróżnicy łatwo mogli tu dotrzeć i ujrzeć błyskające w cyfrowej oddali światło latarni normalności.

transcendentphoto
Mocne słowa20180404080018
Szare twarze20180319070004
Popioły na śniegu – Beksiński20180221080048
Marsz kobiet w Chicago 201820180121014500
Do Pondicherry i nieco dalej20180112080013
Juno jest bliżej niż dalej20180110080004