Something about me

Year of birth ’66. Country of origin Poland, but currently residing in Chicago. In my photography I try to link all of my hobbies, and knowledge, that means liberal arts, love of computers and simple human feelings. I use digital photography. In a photo everything is important to me, all photos attempt to leave my sensitivity, my presence behind the camera. No photo is an accident. Although I started with a tombstone worthy photo, and now I take photos of cemeteries, does not mean that my horizons are narrow to one subject ???? One day i will surely photograph a dream!

O mnie

Rocznik 66. Pochodzenie polskie, ale codzienność chicagowska. W swoich fotografiach łączę wszystkie swoje pasje, zainteresowania i wykształcenie, czyli humanistykę, miłość do komputerów i zwyczajne ludzkie wyczucie. Posługuję się techniką cyfrową. W zdjęciu wszystko jest dla mnie ważne, każda fotografia pozostawia ślad mojej wrażliwości, mojej obecności za aparatem fotograficznym. Żadne zdjęcie nie jest przypadkowe. I chociaż kiedyś zacząłem od autoportretu nagrobkowego, a teraz przedstawiam cmentarze, to nie zawężam horyzontów do jednej dziedziny ???? Kiedyś na pewno sfotografuje marzenie!

Więcej przeczytać można w wywiadzie prezentowanym na stronie Radio Svoboda (Radio Wolna Europa) w dziale Café Europa. Zapraszam do lektury: Radio Svoboda interview 🙂

Pytanie o wartość pisania wydaje się banalne. Jest tyle zalet płynących z tej formy spędzania czasu, że doprawdy niezwykle trudno jest mi je wszystkie wymienić. W czasach smartfonów, tabletów i wszechobecnego Internetu wskrzeszana na nowo kultura obrazkowa zabija wyobraźnię, zapominamy o tym co najważniejsze: o wartości zawartej w prawdziwych słowach, o ich znaczeniu. Bez nich bowiem, niemożliwe jest zbudowanie trwałych więzi przyjaźni. A co z czytaniem? Czytanie daje poczucie stabilizacji, czytanie rozwija wyobraźnie, daje wiedzę o otaczającym nas świecie, uczy marzeń. Czytanie pomaga w trudnych chwilach, a szczególnie tu na emigracji, czytanie rozwija empatię!
Blogowanie pomaga mi także w rozwiązywaniu problemów dnia codziennego. Może moich Czytelników zachęci do czegoś więcej niż tylko biernego przypatrywania się dniom powoli odchodzącym w zapomnienie?

Thanks for your visit!

I would love to hear about your experience and suggestions or just ask me a question…

    TranscendentPhoto covers well known brand events from America and Poland. Expect work of great quality on all subjects: portrait, landscape, architectural, private, family, commercial photography.

    I specialize in artistic photography and musical events, but always manage to weave an interesting story by capturing the right moments no matter the occasion. On the professional photography website – transcendentphoto.com you will find moments that transcend commercial photography and speak to your soul.

    Najczęściej piszę w języku polskim, choć czasem zdarzają się też wpisy angielskie, a i tak zapraszam do zapoznania się z nimi wszystkimi! Jest takie powiedzenie: wznoś na wyżyny słowa swe, nie głos. Bowiem kwiaty rosną od kropel deszczu, a nie huku grzmotów.