Co zrobiliście w roku 2019 by kochać?

Drodzy Czytelnicy, rok 2019 finiszuje na ostatniej prostej, za kilka godzin minie bezpowrotnie. Co zrobiliście w starym roku by kochać jeszcze bardziej?

Wszystko wskazuje na to, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy byliśmy świadkami szeregu sytuacji kryzysowych w USA, w Polsce i na świecie, byliśmy świadkami legislacyjnych bitew, drwin władzy z obywateli, a także okrucieństw związanych z łamaniem praw człowieka. Byliśmy świadkami jak na monolitach prawa, konstytucji i zasad moralnych pojawiają się głębokie pęknięcia. Do okrutnego, przez politykę, procesu podziału rodzin, dorzucono niestrawną przyprawę w postaci zamachu na Kulturę, podnosząc muzyczne chwasty do poziomu róż. Być może wielu z nas przeżyło pewnego rodzaju załamanie związane z otwartymi konfrontacjami gdy okazało się jak wiele ciernistych drzew potrafi zakwitnąć w cieniu słów przyjaciół. Obserwowaliśmy jak biali przywódcy znieważali inwalidów, kobiety i nikt nie stanął w ich obronie, gloryfikując patriarchat. W Polsce byliśmy świadkami zamiatania udowodnionych przestępstw pedofilii w kościele pod dywan zmowy milczenia. W końcu, pewnie powtarzaliśmy sobie niejednokrotnie: już nie może być gorzej… a jednak.

Zapewne wszystkim, gdy czujemy cholerne zmęczenie i wyczerpanie setkami minionych wydarzeń, przychodzą do głowy myśli typu: dotarliśmy do mety, to koniec. Lecz to co pozostaje najważniejsze to to, że przeżyliśmy! Wciąż tu jesteśmy, otoczeni ludźmi z otwartym sercem i tymi, którzy życzą nam dobrze nie pozostawiając samotnymi na wyboistej drodze życia. Czynią to na przekór kolorowi skóry, wierzeniom lub diecie.

Szalenie trudne, a wręcz niemożliwe jest wyobrażenie sobie tego, co przyniesie nam nowy rok. W tych oczekiwaniach i przypuszczeniach jedno jest pewne: wydarzenia nie zwolnią swego tempa, życie nie straci swych pstrokatych barw, a nowy rok nie będzie nawet o jotę krótszy od poprzedniego.

Więc żyjmy w 2020 roku pełnią życia!

Przeżywajmy każdy następny dzień świadomie, róbmy to wszystko co możemy uważnie i jak najlepiej, wypowiadajmy słowa, które należy wypowiedzieć tam gdzie są potrzebne! Nie bójmy się z podniesioną głową patrzeć w oczy złośliwych i niemądrych. Życie za krótkie jest by słuchać „dobrych wiadomości”, by dać ponieść się ku ciemnym słowom polityków i podzielić rodzinę. Miejmy marzenia, setki marzeń, czym więcej tym lepiej bo daje to nam większą szansę, że kilkanaście z nich spełni się! Kochajmy ludzi tak jak siebie samych, z szacunkiem i miłością. Pamiętajmy, że w naszym życiu wszystko ma się pomieścić, znaleźć swoje miejsce i na wszystko ma w nim starczyć czasu! Warto sobie wrzucić na luz i połączyć nasze przeciwności, bowiem tylko one razem uczynią nas silniejszymi i kochającymi jeszcze bardziej!

Tego właśnie, życzę moim Czytelnikom na Nowy Rok!

Na moje zatroskane tytułowe pytanie w ciągu minionego roku próbowałem odpowiedzieć wielokrotnie. Teraz prezentuję Wam posty do których warto wrócić, wpisy w których najlepiej jak potrafiłem, starałem się zapisać odpowiedź. Miłej lektury.

Odnajdź spokój i szczęście – zaginiona historia Buddy

Odnajdź spokój i szczęście – Inspirująca historia z życia Buddy, która może na zawsze zmieni Twoje podejście do świata!

0

Slow down, just a little bit

Kto wie, jak dobrze zarządzać swoim dostępem do informacji, nie ma tu czego szukać. Pozostałych gorąco zachęcam, by spojrzeć prawdzie w oczy.

0

Tre Voci zawsze zachwyci

Tre Voci – trzy wyjątkowe głosy tworzące nowy gatunek muzyczny, POP-OPERA. Zjednoczeni przez wspólną do muzyki.

0

Wigilia 2022 na Jackowie dla starszych, samotnych i ubogich

Wigilia na Jackowie dla starszych, samotnych i bezdomnych to wydarzenie wyjątkowe i niepowtarzalne.

17

Co się pomieściło pomiędzy 22 a 23

Every year-end reflection is wiser than the one before it. I have learned a lot, seen much, and gained experience. This year has been a journey of growth and discovery, and I am grateful for the lessons I have taken away.

0

Kierunek Ameryka

Moja szalenie subiektywna relacja z premiery antologii opowieści emigracyjnych: Kierunek Ameryka.

0

Jeden język?

Dzisiejszy post jest o moich skojarzeniach związanych z językiem. Czy jest tylko jeden język poznania?

0

Mamidło

Niemal wszystko, co widzisz w Internecie, nie jest prawdziwe. Idealne zdjęcia nie istnieją, są za to mamidła. I o tym jest ten tekst.

0

Jak odnaleźć nadzieję w trudnych czasach

Dzisiejszy jest o czytaniu i świadomości, lecz przede wszystkim o tym, jak sobie poradzić w trudnych czasach.

0

W dzisiejszym poście jest więcej o muzyce, odległych galaktykach i sennym paraliżu, niż o deszczu, pielgrzymkach i opadających szelkach.

0

2

Zapraszam Cię do dołączenia do grona moich subskrybentów! Otrzymasz wówczas dostęp do jeszcze większej ilości fascynujących historii, a ja będę mógł kontynuować pracę i dostarczać Ci treści na wysokim poziomie. Nie przegap już żadnego z moich wpisów, które dostarczają wiedzy, inspiracji i rozrywki. Zapisz się już dziś i dołącz do grona moich Czytelników! Zapraszam.

Add Comment

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.