Co zrobiliście w roku 2019 by kochać?

Drodzy Czytelnicy, rok 2019 finiszuje na ostatniej prostej, za kilka godzin minie bezpowrotnie. Co zrobiliście w starym roku by kochać jeszcze bardziej?

Wszystko wskazuje na to, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy byliśmy świadkami szeregu sytuacji kryzysowych w USA, w Polsce i na świecie, byliśmy świadkami legislacyjnych bitew, drwin władzy z obywateli, a także okrucieństw związanych z łamaniem praw człowieka. Byliśmy świadkami jak na monolitach prawa, konstytucji i zasad moralnych pojawiają się głębokie pęknięcia. Do okrutnego, przez politykę, procesu podziału rodzin, dorzucono niestrawną przyprawę w postaci zamachu na Kulturę, podnosząc muzyczne chwasty do poziomu róż. Być może wielu z nas przeżyło pewnego rodzaju załamanie związane z otwartymi konfrontacjami gdy okazało się jak wiele ciernistych drzew potrafi zakwitnąć w cieniu słów przyjaciół. Obserwowaliśmy jak biali przywódcy znieważali inwalidów, kobiety i nikt nie stanął w ich obronie, gloryfikując patriarchat. W Polsce byliśmy świadkami zamiatania udowodnionych przestępstw pedofilii w kościele pod dywan zmowy milczenia. W końcu, pewnie powtarzaliśmy sobie niejednokrotnie: już nie może być gorzej… a jednak.

Zapewne wszystkim, gdy czujemy cholerne zmęczenie i wyczerpanie setkami minionych wydarzeń, przychodzą do głowy myśli typu: dotarliśmy do mety, to koniec. Lecz to co pozostaje najważniejsze to to, że przeżyliśmy! Wciąż tu jesteśmy, otoczeni ludźmi z otwartym sercem i tymi, którzy życzą nam dobrze nie pozostawiając samotnymi na wyboistej drodze życia. Czynią to na przekór kolorowi skóry, wierzeniom lub diecie.

Szalenie trudne, a wręcz niemożliwe jest wyobrażenie sobie tego, co przyniesie nam nowy rok. W tych oczekiwaniach i przypuszczeniach jedno jest pewne: wydarzenia nie zwolnią swego tempa, życie nie straci swych pstrokatych barw, a nowy rok nie będzie nawet o jotę krótszy od poprzedniego.

Więc żyjmy w 2020 roku pełnią życia!

Przeżywajmy każdy następny dzień świadomie, róbmy to wszystko co możemy uważnie i jak najlepiej, wypowiadajmy słowa, które należy wypowiedzieć tam gdzie są potrzebne! Nie bójmy się z podniesioną głową patrzeć w oczy złośliwych i niemądrych. Życie za krótkie jest by słuchać „dobrych wiadomości”, by dać ponieść się ku ciemnym słowom polityków i podzielić rodzinę. Miejmy marzenia, setki marzeń, czym więcej tym lepiej bo daje to nam większą szansę, że kilkanaście z nich spełni się! Kochajmy ludzi tak jak siebie samych, z szacunkiem i miłością. Pamiętajmy, że w naszym życiu wszystko ma się pomieścić, znaleźć swoje miejsce i na wszystko ma w nim starczyć czasu! Warto sobie wrzucić na luz i połączyć nasze przeciwności, bowiem tylko one razem uczynią nas silniejszymi i kochającymi jeszcze bardziej!

Tego właśnie, życzę moim Czytelnikom na Nowy Rok!

Na moje zatroskane tytułowe pytanie w ciągu minionego roku próbowałem odpowiedzieć wielokrotnie. Teraz prezentuję Wam posty do których warto wrócić, wpisy w których najlepiej jak potrafiłem, starałem się zapisać odpowiedź. Miłej lektury.

Odchodzenie

Odchodzenie to historia tego co wydarzyło się w USA, a w tle pandemia i pory roku, a także przepiękna wędrówka, szlakiem w jedną stronę.

0

Leave Comments:

Wszystko czego Ci trzeba to…

Sąsiadka z naprzeciwka wyjechała, nikt już nie czyta książek historycznych więc dziś wyjawię sekret o tym czego Ci trzeba i nie zawsze jest to polityka…

0

Leave Comments:

Grała muzyka

Na jednej z moich rodzinnych fotografii, jestem sam. Siedzę na starej wersalce, przeglądam winylowe płyty, a obok mnie stoi stary gramofon. Jest tam jeszcze coś, wówczas grała muzyka.

0

Leave Comments:

Zdzisław Beksiński w Chicago

Dzisiejszy wpis przypomina o tym jak Zdzisław Beksiński trzy lata temu odwiedził Chicago, wszystko to o pracach prezentowanych wówczas w Muzeum Polskim w Ameryce.

3

Leave Comments:

Pożegnanie. Klucz do dobrego życia? Zatrać się w czymś!

Całkowicie za darmo oddaję Wam dziś klucz do dobrego życia. Zatrać się w czymś! To przesłanie przyświecało mi podczas opisywania całej podróży do Bhutanu.

11

Leave Comments:

Paro – Kathmandu – Bhaktapur

Paro to pożegnanie z Bhutanem i pięknym lotniskiem, Kathmandu to stolica Nepalu, a Bhaktapur to moja nowa miłość o której opowiem w dzisiejszym wpisie.

10

Leave Comments:

Nguya na ngai – My power

To wszystko czego dziś nam trzeba, gdy brakuje ciepła ludzkiego zrozumienia piosenka Nguya na ngai – moja siła, moja nadzieja, moja radość.

1

Leave Comments:

Wiem, że nikt tego nie przeczyta…

Szczerze o akcji Wiem, że nikt tego nie przeczyta i jeszcze kilka dodatkowych słów.

0

Leave Comments:

Bok choy i czerwone curry

W rozporządzeniu wykonawczym 2020-10 nie ma ani jednego słowa o bok choy i czerwonym curry. Śpieszę donieść, że to mój ostatni dzień w domu. Gotujmy razem!

0

Leave Comments:

Hosomaki-Sushi z muzyką Judy Collins

Dzisiejszy wpis jest o tym, jak przy muzyce Judy Collins przygotowaliśmy smaczne i nigdy wcześniej przez nas nie pichcone hosomaki-sushi.

1

Leave Comments:

2

Leave Comments:

Add Comment

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.