Co zrobiliście w roku 2019 by kochać?

Drodzy Czytelnicy, rok 2019 finiszuje na ostatniej prostej, za kilka godzin minie bezpowrotnie. Co zrobiliście w starym roku by kochać jeszcze bardziej?

Wszystko wskazuje na to, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy byliśmy świadkami szeregu sytuacji kryzysowych w USA, w Polsce i na świecie, byliśmy świadkami legislacyjnych bitew, drwin władzy z obywateli, a także okrucieństw związanych z łamaniem praw człowieka. Byliśmy świadkami jak na monolitach prawa, konstytucji i zasad moralnych pojawiają się głębokie pęknięcia. Do okrutnego, przez politykę, procesu podziału rodzin, dorzucono niestrawną przyprawę w postaci zamachu na Kulturę, podnosząc muzyczne chwasty do poziomu róż. Być może wielu z nas przeżyło pewnego rodzaju załamanie związane z otwartymi konfrontacjami gdy okazało się jak wiele ciernistych drzew potrafi zakwitnąć w cieniu słów przyjaciół. Obserwowaliśmy jak biali przywódcy znieważali inwalidów, kobiety i nikt nie stanął w ich obronie, gloryfikując patriarchat. W Polsce byliśmy świadkami zamiatania udowodnionych przestępstw pedofilii w kościele pod dywan zmowy milczenia. W końcu, pewnie powtarzaliśmy sobie niejednokrotnie: już nie może być gorzej… a jednak.

Zapewne wszystkim, gdy czujemy cholerne zmęczenie i wyczerpanie setkami minionych wydarzeń, przychodzą do głowy myśli typu: dotarliśmy do mety, to koniec. Lecz to co pozostaje najważniejsze to to, że przeżyliśmy! Wciąż tu jesteśmy, otoczeni ludźmi z otwartym sercem i tymi, którzy życzą nam dobrze nie pozostawiając samotnymi na wyboistej drodze życia. Czynią to na przekór kolorowi skóry, wierzeniom lub diecie.

Szalenie trudne, a wręcz niemożliwe jest wyobrażenie sobie tego, co przyniesie nam nowy rok. W tych oczekiwaniach i przypuszczeniach jedno jest pewne: wydarzenia nie zwolnią swego tempa, życie nie straci swych pstrokatych barw, a nowy rok nie będzie nawet o jotę krótszy od poprzedniego.

Więc żyjmy w 2020 roku pełnią życia!

Przeżywajmy każdy następny dzień świadomie, róbmy to wszystko co możemy uważnie i jak najlepiej, wypowiadajmy słowa, które należy wypowiedzieć tam gdzie są potrzebne! Nie bójmy się z podniesioną głową patrzeć w oczy złośliwych i niemądrych. Życie za krótkie jest by słuchać „dobrych wiadomości”, by dać ponieść się ku ciemnym słowom polityków i podzielić rodzinę. Miejmy marzenia, setki marzeń, czym więcej tym lepiej bo daje to nam większą szansę, że kilkanaście z nich spełni się! Kochajmy ludzi tak jak siebie samych, z szacunkiem i miłością. Pamiętajmy, że w naszym życiu wszystko ma się pomieścić, znaleźć swoje miejsce i na wszystko ma w nim starczyć czasu! Warto sobie wrzucić na luz i połączyć nasze przeciwności, bowiem tylko one razem uczynią nas silniejszymi i kochającymi jeszcze bardziej!

Tego właśnie, życzę moim Czytelnikom na Nowy Rok!

Na moje zatroskane tytułowe pytanie w ciągu minionego roku próbowałem odpowiedzieć wielokrotnie. Teraz prezentuję Wam posty do których warto wrócić, wpisy w których najlepiej jak potrafiłem, starałem się zapisać odpowiedź. Miłej lektury.

Fotografia i pokora: odkryj mądrość rozwoju osobistego

Zapraszam do lektury refleksyjnego tekstu o mądrości Jiddu Krishnamurti, który prowadzi nas przez przemyślenia na temat transformacji, pokory i dążenia do celów. Odkryj, dlaczego warto docenić proces zmiany, nie tylko rezultat. Przenikliwe spojrzenie na życie, które może Cię zainspirować.

0

Saraswati: Mądrość, Sztuka i Duchowy Rozwój

Dziś przeniesiemy się w odległą przeszłość, by poznać fascynującą historię bóstwa Saraswati, której symbolika wciąż niesie uniwersalne wartości w erze technologicznej ewolucji.

7

Can’t Help Myself: Absurdalny taniec robota

“Can’t Help Myself” to instalacja artystyczna, która wzbudza uczucie strachu wobec robotyzacji życia codziennego.

0

Wojna Mahabharata i konflikt na Ukrainie: etyka, polityka i prawa człowieka

Mahabharata i konflikt na Ukrainie – różne, ale wpływają na świat. Edukacja i współpraca kluczem do lepszego świata.

0

4 czerwca w Warszawie

Kongres kontra BJP: Walka o przyszłość Indii, a filmowa inspiracja dla jedności przed wyborami w Polsce.

0

Bogdana Łańki – benefis pracy artystycznej

Bogdanowi Łańko, artyście świętującemu 50-lecie pracy, przyjaciele zorganizowali niezapomniany benefis. Występy utalentowanych artystów, wzruszające wspomnienia i doskonała oprawa muzyczna, podkreśliły wkład Bogdana w polonijną kulturę.

2

Polacy o Bhutanie

Negatywna tendencja poznawcza to proces badany przez psychologów. Solomon Asch odkrył jej istnienie badając percepcję jednostek. Przykładem niech będą komentarze do wpisu o Bhutanie.

0

Nie tylko Republikanie

Co zmieniło się u Republikanów i dlaczego ignorowanie kwestii materialnych, takich jak ochrona środowiska czy zwierząt, może prowadzić do szkód dla ludzkości i planety.

0

Odnajdź spokój i szczęście – zaginiona historia Buddy

Odnajdź spokój i szczęście – Inspirująca historia z życia Buddy, która może na zawsze zmieni Twoje podejście do świata!

0

Slow down, just a little bit

Kto wie, jak dobrze zarządzać swoim dostępem do informacji, nie ma tu czego szukać. Pozostałych gorąco zachęcam, by spojrzeć prawdzie w oczy.

0

2

Zapraszam do dołączenia do grona moich subskrybentów!
Dzięki temu zyskasz dostęp do jeszcze większej liczby fascynujących historii, a ja będę mógł kontynuować pracę, dostarczając Ci treści na najwyższym poziomie. Nie przegap żadnego z moich wpisów, które dostarczą Ci wiedzy, inspiracji i rozrywki. Zapisz się już dziś i dołącz do grona moich Czytelników! Zapraszam Cię serdecznie.

Add Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.