Za chwilę dalszy ciąg programu

Za chwilę dalszy ciąg programu czyli o tym gdy słabnie chęć do pracy. Gdy ważne sprawy z każdą minutą stają się coraz bardziej nieistotne. Gdy wzrasta chęć by ptaki budziły śpiewem o bladym poranku. Gdy w samo południe na uciszonej słońcem ulicy czuć wiatr na twarzy to znak, że potrzebne są wakacje. Niezbędny reset, natychmiastowe działanie, wyjazd i radość.

Wakacje rządzą się swoim własnym prawem. Kiedy zbliża się czas, że wolnych dni jak na lekarstwo, gonią terminy i zobowiązania wówczas potrzebny jest wewnętrzny reset. Nie napisałem jak potrzebny mi był czy wręcz niezbędny. Napisałem o kilku dniach wędrówki, nocach pod namiotem i porannym zadziwieniu. Więc świadomie na czas wakacji zawieszam wszelkie mądre tematy na wielkim haku, mocno wbitym w ścianę, dziś pierwszy taki post. Zaraz wracam, za chwilę dalszy ciąg programu…

przepraszamy za chwile dalszy ciag programu

Ten moment wytrwale czekał na mnie cały miniony dzień, czas w pracy i czas za kierownicą, a potem stawianie namiotu i zasłużony sen. Pobudka, krótka jazda i dodatkowo kilkanaście metrów do przejścia. Wciąż jeszcze przed wschodem słońca. Wszedłem głęboko w dziką łąkę, daleko od zgiełku i tlących się jeszcze ognisk. Zdjąłem buty, dalej poszedłem boso. Na trawach pojawiała się zmarznięta nocą rosa, osiadała na moich stopach całkowicie je mocząc, przenikliwie zimna dawała nadzieję.

Wówczas czekał na mnie cały dzień

Wieczorem, gdy wróciłem z góry, zaraz poszedłem nad jezioro. Woda leniwie przelewała się po piasku plaży i chwilę potem powracała do siebie. Po długim i wyczerpującym spacerze, na brzegu jeziora zdjąłem buty, wszedłem boso do wody. Poczułem jak jezioro dotyka, otacza mnie, obejmuje stopy i uspokaja.

i uspokaja

Od zimna do ciepła, od poranku do nocy, obserwowałem jak stawał się kolejny dzień i jak kończył się dzień. Byłem i żyłem radością tego co poza mną i radością tego co jeszcze przede mną. Warto.

tego co przede mną

Za chwilę dalszy ciąg programu

Za chwilę dalszy ciąg programu

Za chwilę dalszy ciąg programu

Za chwilę dalszy ciąg programu

Za chwilę dalszy ciąg programu

Za chwilę dalszy ciąg programu

Za chwilę dalszy ciąg programu

Za chwilę dalszy ciąg programu

Za chwilę dalszy ciąg programu

Co robicie gdy przychodzi Ten moment?

Wakacyjnego spełnienia Wam życzę!

3

Zapraszam do dołączenia do grona moich subskrybentów!
Dzięki temu zyskasz dostęp do jeszcze większej liczby fascynujących historii, a ja będę mógł kontynuować pracę, dostarczając Ci treści na najwyższym poziomie. Nie przegap żadnego z moich wpisów, które dostarczą Ci wiedzy, inspiracji i rozrywki. Zapisz się już dziś i dołącz do grona moich Czytelników! Zapraszam Cię serdecznie.

Comments 5

 • Seeker08/14/2019 at 5:41 am

  Nic nie robię, bo mi ciężko nawet do sklepu pójść z arbuzem, który noszę w brzuchu 😛 A do tego lato typowo angielskie- burze (to nowość 2019 roku) na przemian z ulewami. W sumie nie muszę się nawet nigdzie wybierać, bo studzienka pod domem zapchana, więc podczas ulewy tworzy się jezioro 😛

  • Dariusz08/14/2019 at 6:37 am

   Hej! Najważniejsze jest to, że dobry humor Ci dopisuje! Co tam deszcze, co tam burze! Pogoda ducha, to jest najważniejsze, wówczas można mieć wakacje (w głowie) okrągły rok. Fajnie, że wróciłaś…

 • Add Comment

   

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.