Basen

Ten kraj, to kraj wielkich możliwości jak głęboki basen. Niezliczonych dróg prowadzących do realizacji swych marzeń i ukończenia rozpoczętych projektów, podróży do bajkowych miejsc i oczywiście spotkań z wyjątkowymi ludźmi.

Ameryka to kraj gdzie można spełnić wszystkie, z wyjątkami, także te najskrytsze marzenia. Lecz by było to możliwe potrzebne są brzęczące monety może nie fortuna ale chociaż trochę. Od dawna przecież wiadomo, że bilety lotnicze kosztują, paliwo też, a o cenach sprzętu fotograficznego już nie wspomnę. Miejsc na mapie, które chcę odwiedzić jest wiele więc uganianie się za przygodą kosztuje sporo.

Niedawno przekonałem się, że samo życie pisze najlepsze scenariusze i nie zawsze trzeba ruszać daleko by przeżyć niesamowitą przygodę. Ta, która mi się przydarzyła miała miejsce kilka dni po powrocie pielgrzymki gdy wszyscy zajęci naklejaniem plastrów na obolałe stopy nie mieli czasu ani ochoty na odrobinę wodnego luksusu.

Teraz przyznam się wam do czegoś, aby uzbierać na podróże wieczorami dorabiam jako cieć — pilnuję nieopodal położonego basenu. Nie od dziś wiadomo, że nocą świetnie się pływa co jest niewątpliwie ogromną zaletą pracowania na basenie.

Basen

Po parnym, gorącym dniu lubię skryć się pod przejrzystą taflą wody, poczuć jak ogarnia mnie cisza gdy nurkuje. Lubię też wychodząc z wody na brzeg, po ręcznik, poczuć na ciele bryzę wieczornego pomieszania dnia z nocą. Tego dnia poczekałem gdy wszyscy opuszczą basen, szatnie i udadzą się na zasłużony odpoczynek. Dookoła zrobiło się cicho tylko cykady w oddali przypominały, że jest tu ktoś żywy. Rozejrzałem się czy nikt aby mnie nie podgląda, rozebrałem i wskoczyłem do wody. Zanurzyłem się i wtedy poczułem, że ktoś chwycił mnie za kostkę.

4

Comments 2

 • Małgorzata08/19/2016 at 8:18 am

  Ależ odpoczęłam. Dziękuję

  • Dariusz08/19/2016 at 9:18 am

   Dziękuję Ci Małgorzato. Twój odpoczynek jest dla mnie radością. Uważaj jednak, bądź ostrożna by potwór Cię nie pochwycił. Jednak nie bój się go wcale, przyjrzyj się mu dokładnie. Rozejrzyj w lewo, w prawo, zaglądnij pod łóżko i do szafy. Tylko nie patrz do góry. Potwory powiem nie lubią gdy się im przygląda.

 • Add Comment

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.