Business Expo for the Polish Community


Business Expo for the Polish Community, bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych rozwojem polskich biznesów, otworzyła Grażyna Zajączkowska – Director of Immigrant Services przy PAA, organizacji będącej jednym z kilku znaczących organizatorów Business Expo for the Polish Community zorganizowanego przez Chicago Department of Business Affair.

Wśród przemawiających można było usłyszeć między innymi Bogdana Puksztę dyrektora wykonawczego Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej zwracającego uwagę na to, że było to już drugie spotkanie organizacji rządowych, miejskich i stanowych w progach Copernicus Foundation by pomóc polskim community rozwijać się i tworzyć nowe miejsca pracy dając poczucie stabilności i kontynuować z nimi dobrą współpracę. Wśród 136 tysięcy prywatnych biznesów na rynku aż ponad dziesięć tysięcy jest zarejestrowanych przez polskich właścicieli, to liczba pokaźna, świadcząca o tym jak jesteśmy liczni i ważni na tym rynku.

Wśród słów, wypowiedzianych przez Roxanne Nava, Chief Small Business Officer, nie zabrakło tradycyjnego przywitania w języku polskim, lecz także przypomnienia, że 7 marca burmistrz miasta Emanuel Rahm wydał oświadczenie w którym podkreślił rolę małych biznesów i fakt otwarcia City Hall na współpracę z nimi, a także pomoc nie tylko w uzyskaniu pozwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej. Podczas swego prezemówienia Roxanne nie omieszkała wspomnieć o Międzynarodowym Dniu Kobiet co stanowiło miły i grzecznościowy ukłon w stronę polskiego stowarzyszenia Kobiet w Biznesie, również reprezentowanego podczas tego południa w gościnnej sali “kopernikusa”.

Podczas tegorocznej edycji Business Expo for the Polish Community można było zasięgnąć bezpłatnej porady prawnej, dowiedzieć się jak odnowić czy przedłużyć licencję na prowadzenie działalnoci gospodarczej, gdzie się udać po odpowiednie pozwolenie i kolejne licencje, a także znaleźć odpowiedzi na pytania: jak finansować small business? Jak interpretować i przestrzegać praw związancyh z opodatkowaniem? Jak planować swój business?

Na zakończenie można było uczestniczyć w specjalnie przygotowanych seminariach wśród których jedno poświęcone było prowadzeniu pracy z mediami socjalnymi (twitter, youtube, facebook, linkedin), a drugie uzyskaniu stanowego finansowania na prowadzenie działalności.

Wśród wielu przybyłych gości dostrzegliśmy wiele znajomych i przychylnych polonii twarzy: alderman John Arena, Bogdan Pukszta (PACC), Małgorzata Borysewicz (Up-to-Sound), Daniel Bara, Gary Kenzer (PAA), Tetyana Didyk (PrimeCare), David Staudacher (City Hall).

A Business Expo for the Polish Community

0

Add Comment

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.