Robert Mirabal i James Douglas Morrison

Morrisona spotkałem na ulicy Wróblej w Białymstoku, pierwszy raz. Były kryształowe statki, zbyt przykrótki koc i wiele słów, brakowało dnia i nocy by je wtedy wszystkie z siebie wygadać.

[layerslider id=”17″]Kto z nas nie bawił się w Indian? Nie robiłem tego, śniłem raczej i marzyłem o nich. Zawsze byłem pewien tego, że to politycy powinni umierać pierwsi, a nie muzycy Janis Joplin, Jimi Hendrix, Jim Morrison. Wtedy marzyłem najbardziej. Każdego dnia miałem setkę planów które to miejsce odwiedzę pierwsze.

Każdego dnia miałem setkę planów które to miejsce odwiedzę pierwsze.
Każdego dnia miałem setkę planów które to miejsce odwiedzę pierwsze.

Tak jednak nie zacznę tego postu. Pierwsze słowa będą o powrotach. Takich przesyconych mgłą, gęstą i mokrą. Gdy wystawiona prze okno pędzącego auta dłoń w ciągu kilku sekund stawała się mokra, wilgotna i tak nieprzyzwoicie nie należąca do mnie. Tak wtedy było. Jedynym ratunkiem był postój, gdzieś na zapomnianej, choć niedawno wybudowanej stacji paliwowej z dala od wszelkich zabudowań prawie w szczerym polu, by odczekać kilka godzin i znowu ruszyć w drogę powrotną.

Jedynym ratunkiem był postój, gdzieś na zapomnianej, choć nowo wybudowanej stacji paliwowej
Jedynym ratunkiem był postój, gdzieś na zapomnianej, choć nowo wybudowanej stacji paliwowej.

To co pozostawiałem za sobą nie mogło ulec zapomnieniu. Po sześciu latach, przypadkiem natknąłem się na piosenkę Mirabala, wspomnienia powróciły, opowiadał w niej o własnym, wielkim połączeniu z grupą The Doors, muzyką mu bliską tak samo jak Jim, lecz tylko w niektórych bardzo drobnych punktach. O kosmicznych aspektach wielorakiego połączenia pomiędzy jego wujkiem Louisem, który zginął w Wietnamie, a Jimem Morrisonem. Ten utwór właśnie o tym mówi: Morrison and Louis Live’s.

wpid13295-DSC_1377.jpg
O kosmicznych aspektach wielorakiego połączenie pomiędzy jego wujkiem Louisem, który zginął w Wietnamie, a Jimem Morrisonem.


3

Add Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.