Słuchacze Donatana zdekonspirowani

Popularny w kraju, przez wielu nazywany muzykiem, Donatan zdekonspirował swoich słuchaczy

17 września Donatan wyraźnie określił swą grupę odbiorców, czyli tych którym jest dedykowana jego praca. Tych którzy oglądają jego teledyski. Nie mam nic przeciwko temu, cieszę się, że jest to teraz tak prosto, czysto i ładnie przez niego określone. Od tego dnia nie mam już więcej kłopotu z klasyfikacją jego odbiorców, a także jego słowiańskiego języka, akcentu, którym się posłużył do tej zapowiedzi. Bang! I wszystko jasne!

Jest to fragment zapowiedzi, publicznie dostępnej na youtube, wyżej wymienionego do nowego teledysku w którym obok niego ma wystąpić także zespół “Enej”. A o tym zespole i pewnych historycznych konotacjach pisałem prawie rok temu: Enej w Chicago

Enej – ukraiński wojskowy, członek OUN, pułkownik UPA, w 1943 roku kierował mordami ludności polskiej na Wołyniu. Według wspomnień świadków Enej był znany z bezwzględności i okrucieństwa; m.in. własnoręcznie odrąbywał głowy swoim ofiarom.

Ten wpis nikogo nie obraża, ten blogowy wpis krzyczy by się uczyć, edukować, wiedzieć, znać historię, pamiętać i nic, zupełnie nic więcej. Zrozumienie tego jak przebiega ta cieniutka granica pomiędzy tym co jest oczywiste, zdroworozsądkowe, a tym co jest już poza kulturową poprawnością jest wprost niewidzialna lecz tylko nieliczni dostrzegą sens nauk płynących z historii.


I pomyśleć, że to się dzieje naprawdę…

7

Comments 4