Stanley Cup

Waży 14,5 kilograma, ma 89.5 cm wysokości. Od roku 1893 zawodnicy i ich zespoły walczą (dosłownie) o jego posiadanie często tak blisko mogą być… Puchar, bo o nim tu mowa, został ufundowany przez lorda Stanleya jako przechodnie trofeum w National Hockey League. Stanley Cup w Chicago!

piękne trofeum w lidze amerykańsko-kanadyjskiej zdobywane było najczęściej przez drużynę canadiens de montreal. jak wszyscy wiedzą w roku 2013 po raz kolejny puchar zdobyła drużyna chicago blackhawks pokonując w finale boston bruins 4:2.

mało kto wie, że oryginał pucharu jest przechowywany w sali sławy hokeja w toronto, a nazwa zwycięskiego klubu i nazwiska zawodników są wygrawerowane na duplikacie, który również przebywa w sali sławy lecz jest z niej zabierany podczas finałowych rozgrywek pucharu.

jeszcze mniej osób wie zapewne, że masażystą-terapeutą zespołu chicago blackhawks jest polak paweł pryliński! z nim to właśnie i z pucharem w niedzielne południe odbyło się piękne spotkanie w konsulacie generalnym polski w chicago. pani konsul generalna paulina kapuścińska na ręce konsula roberta rusieckiego otrzymała specjalnie dla niej przygotowaną koszulkę zawodnika z numerem 13.

stanley cup

9

Add Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.