Thanksgiving lub święto dziękczynienia

Cokolwiek by nie powiedzieć o przenoszeniu amerykańskiej kultury na ziemie polskie lub zwyczajów, święto dziękczynienia powinno zagościć w polskich domach. Takie przynajmniej jest moje zdanie. Thanksgiving.

Dlaczego zagościć w polskich domach? Dlatego, że pora najwyższa się zatrzymać, choć na krótki moment i podziękować tym wszystkim, których się pamięta lub chce się pamiętać – niezależnie od wyznawanej przez nich wiary lub języka jakim mówią. zatrzymać się na jeden wieczór, przed zakupowym szaleństwem! by powiedzieć sobie jak bardzo cenimy naszych bliskich, podziękować im za ich obecność w naszym życiu.

Thanksgiving lub święto dziękczynienia jak kto woli, obchodzone jest w stanach zjednoczonych w czwarty czwartek listopada jako pamiątka pierwszego święta przybyłych do tego kraju osadników/pielgrzymów. Jak zwykle w takich sytuacjach nie ma całkowitej zgodności co do miejsca ani czasu pierwszego, oficjalnego obchodzenia tego święta, a jednak przetrwało ono lata i zostało utrwalone w pamięci zbiorowej do dziś.

Moje thanksgiving lub święto dziękczynienia na fotografiach zacząłem utrwalać zaledwie od trzech może czterech lat, zawsze było zwiazane z moją rodziną i moim domem. W tym roku było wyjątkowe, mieliśmy kolegę Kacpra, z bardzo daleka. Mógł z nami uczestniczyć w uroczystym posiłku będąc jednocześnie tak daleko od swoich rodziców i swego kraju. Byliśmy bardzo zadowoleni z tego, że tego dnia dzieliliśmy z nim „kawałek” naszego nowego domu, schronienia i rodzinnego ciepla…

0

Comment 1