Thanksgiving lub święto dziękczynienia

Cokolwiek by nie powiedzieć o przenoszeniu amerykańskiej kultury na ziemie polskie lub zwyczajów, święto dziękczynienia powinno zagościć w polskich domach. Takie przynajmniej jest moje zdanie. Thanksgiving.

Dlaczego zagościć w polskich domoach? Dlatego, że pora najwyższa się zatrzymać, choć na krótki moment i podziękować tym wszystkim, których się pamięta lub chce się pamiętać – niezależnie od wyznawanej przez nich wiary lub języka jakim mówią. zatrzymać się na jeden wieczór, przed zakupowym szaleństwem! by powiedzieć sobie jak bardzo cenimy naszych bliskich, podziękować im za ich obecność w naszym życiu.

thanksgiving lub swieto dziekczynienia jak kto woli, obchodzone jest w stanach zjednoczonych w czwarty czwartek listopada jako pamiątka pierwszego swieta przybylych do tego kraju osadnikow/pielgrzymow. jak zwykle w takich sytuacjach nie ma calkowitej zgodnosci co do miejsca ani czasu pierwszego, oficjalnego obchodzenia tego swieta, a jednak przetrwalo ono lata i zostalo utrwalone w pamieci zbiorowej do lat dzisiejszych.

moje thanksgiving lub swieto dziekczynienia na fotografiach zaczalem utrwalac zaledwie od trzech moze czterech lat, zawsze bylo zwiazane z moja rodzina i moim domem. w tym roku bylo wyjatkowe, mielismy kolege kacpra, z bardzo daleka. mogl z nami uczestniczyc w uroczystym posilku bedac jednoczesnie tak daleko od swoich rodzicow i swego kraju. bylismy bardzo zadowoleni z tego, ze dalismy mu tego dnia “kawalek” naszego domu, schronienia i rodzinnego ciepla…

thanksgiving lub swieto dziekczynienia

0

FB comments:

Comment 1