Leave a Reply

2 comments


 • Z ciekawością przeczytałem i znalazłem coś, czego nie znałem. Mam na myśli ten wątek:
  “W marcu 1966 roku Lennon dla magazynu „London Evening Standard” udzielił wywiadu, w trakcie którego przyznał, że „chrześcijaństwo odejdzie. Mam rację i moja racja zostanie dowiedziona. W tej chwili jesteśmy bardziej popularni od Jezusa. Nie wiem, co odejdzie pierwsze – chrześcijaństwo czy rock and roll”.
  W 1967 kończyłem technikum i na dwa lata wojska wyłączyłem się z obserwacji świata. Umknęło mi to ważne dla kariery Bitelsów zdarzenie. Toż to przejaw strasznej pychy i bufonady Lennona. Należała mu się kara i taka została mu wymierzona.
  Jednak skoda, że dotrzymali słowa i nie podjęli próby reaktywacji dla ponownego występowania i nagrywania. Świat muzyki sporo na tym stracił

  February 02, 2018
  • Dziękuj Tatul, że jesteś, że czytasz i zwróciłeś uwagę na ten fragment – urodziłem się tego roku w marcu.
   Aby zakończyć ten temat, dorzucę coś jeszcze, kilka lat później w roku 1968 Lennon próbował wyjaśnić powód swego komentarza ujętego w zacytowane słowa. Powiedział między innymi, że: to tylko takiego rodzaju wyrażenie, mające na celu zwrócenie uwagi, że muzycy z zespołu The Beatles mają czasem większy wpływ na młodych niż Chrystus na obecną młodzież. Podczas tego wywiadu podkreślił kilkukrotnie, że jego koledzy muzycy i on sam są mocno po stronie Chrystusa i choć może się zdarzyć, że kościoły nie będą pełne to w tańcu, przy ich muzyce znajdzie się wielu chrześcijan. Wspomniał również słowa samego Jezusa, że materialne/fizyczne niebo nie istnieje, bowiem jak nauczał Chrystus: „królestwo niebieskie jest w was samych” podkreślając, że bardzo w to wierzy.
   John Lennon w 1980 roku został zastrzelony przez Marka Chapmana trzymającego w ręku książkę „Buszujący w zbożu”, książka ta stała się w Stanach Zjednoczonych od momentu jej publikacji w roku 1951, bardzo kontrowersyjna, a to za sprawą poruszonych w niej wątków związanych z seksualnością nieletnich oraz, jak na tamte czasy, zbyt częstym używaniem wulgaryzmów przez głównego bohatera, ale to już historia na inną okazję. Dziękuję.

   The Beatles by AP

   February 02, 2018

Leave a comment


 

Copyright © transcendentphoto co. 2008