zamknięty świat – czyli rany otwarte

powiedziano:

Nie jest mi trudno dać się okłamać.

Trudno mi jednak ukryć, że o tym wiem

– mówi motto sztuki

 

młodość to przywilej na który młodzi ludzie nie zaslugują… każda kolejna scena może być odbierana jako droga na golgotę. życie zaczyna się o poranku, w południe prostujemy się by już na koniec dnia upaść na kolana… akt drugi, scena gdy matka postanawia odejść, jest apoteozą życia ludzkiego porównanego do ostatniego upadku jezusa. każdy krzyż swój niesie przez życie, gdy po raz ostatni upada, w świetle wybuchów fajerwerków, dokonuje się ostatnie przeistoczenie, córka i syn budzą się na nowo, dorastają, gdy matka torami wzdłuż rzeki, a potem znów wzdłuż rzeki po moście trafia na szczyt góry, pogodzona na tyle, na ile jej męża zdjęcie schowane w pakunku pozwala.

dobra nowina jak grom z jasnego nieba uderza podczas wieczerzy wigilijnej. więc masz wodzu nadzieję, że cię to nie spotka? że ciebie to wcale nie dotyczy?

na stole, niczym katafalku, być może też złożysz swe ciało. w samotności i często w ciszy…

W spektaklu “Zamknięty świat” Teatru Kamienica wystąpili: Krystyna Sienkiewicz, Anna Dereszowska, Rafał Cieszyński, Zofia Czerwińska, Grzegorz Tereszkiewicz – który jest także reżyserem sztuki.

Zamknięty świat

4

Add Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.