Dziś jest Dzień Ziemi!

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi ustanowiony po to, byśmy uczyli się postępować ekologicznie w społeczeństwie pełnym brudnych nawyków. Byśmy zdali sobie sprawę z tego jak kruchy i delikatny jest ekosystem w którym żyjemy i jakże łatwo przez swe niemądre postępowanie zaburzyć ten balans.

Wiem, że wielu ludzi miało to niesłychane szczęście, poznać Boga osobiście. Są w stanie powiedzieć z wielką pewnością i bardzo precyzyjnie, co robi Stwórca Wszystkich Rzeczy w danym momencie; znają jego motywy, metody i intencje, a szczególnie w czasach tragedii i nadciągających z tego powodu konsekwencji. Przestają z czasem dbać o Ziemię, jakby nie była im potrzebna, zamartwiają się własnym jestestwem. Przestają myśleć o przyszłości. Tak nie wolno. Jestem pewien, że On ma inne zamiary.

Mój młodziutki przyjaciel z Kathmandu Being Surendra, przysłał mi dziś kilka zdjęć, a jedno z nich podpisał mniej więcej takimi słowami: „Gdy ktoś zapyta Cię: gdzie jest Twój dom? Powinieneś mu wówczas odpowiedzieć, tuż pod chmurami!” I jest w tym wiele racji.

widziałem jak wyrywali sobie niebo zębami
widziałem też nocą oczy ich błyszczące
słyszałem dźwięk, który wydobywali z siebie
ryk przeraźliwy wstrząsał powietrzem

pędzących galopem, na koniach
ze sztandarami płonącymi na drzewcu
wznoszących granice by walczyć potem o nie
i niszczyć i burzyć i przeklinać

chciałem tylko zasnąć w twych ramionach…

słowa wiersza zatytułowanego widziałem

Jest jedno „ale” trzeba bowiem umieć nadawać na tych samych falach… by nie trywializować tego ważnego święta, by nie kojarzyło się ono większości z 30-sekundową zajawką w tv pokazującą dzieci podczas zbierania papierków. Do końca roku pozostało zaledwie 255 dni, które można wykorzystać na coś więcej niż bierne oczekiwanie na to co zrobi Stwórca Wszystkich Rzeczy.

3

Zapraszam do dołączenia do grona moich subskrybentów!
Dzięki temu zyskasz dostęp do jeszcze większej liczby fascynujących historii, a ja będę mógł kontynuować pracę, dostarczając Ci treści na najwyższym poziomie. Nie przegap żadnego z moich wpisów, które dostarczą Ci wiedzy, inspiracji i rozrywki. Zapisz się już dziś i dołącz do grona moich Czytelników! Zapraszam Cię serdecznie.

Add Comment

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.