Odchodzimy nieświadomi

Późnym wieczorem we wtorek 11 marca, zmieniłem na swoim profilu fb obrazek, który teraz przedstawia doktora czarnej śmierci. Uczyniłem to nie dlatego, że popadłem w panikę lecz dlatego, że odchodzimy nieświadomi.

By choć trochę wytłumaczyć swoje postępowanie, napisałem tak:

Jacek Malczewski - Geniusz w pracowni malarskiej

Proszę wybaczyć mi tak nagłą zmianę profilowego obrazka, nie mogłem się oprzeć.

Wspomnienie doktorów czarnej śmierci, doktorów plagi działających podczas największej epidemii w dziejach ludzkości w XIV-wiecznej Europie, zostało mimowolnie przywołane po dzisiejszych dwóch oficjalnych wystąpieniach. Pierwszym, przewodniczącego WHO dra Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa stwierdzającego, że Covid-19 można scharakteryzować jako pandemię oraz prezydenta USA Donalda Trumpa, który w specjalnym orędziu ogłosił, że z powodu zagrożenia koronawirusem zawiesza wszelkie przyjazdy z Europy do Stanów Zjednoczonych na 30 dni.

Dzisiejszego dnia miałem także inne skojarzenia, pośród których przewodnią rolę wiódł pewien utwór zatytułowany „Epitaph” z 1969 roku, kultowego brytyjskiego zespołu rocka progresywnego King Crimson. Przyznam, że fantastycznie zabrzmiał też przy nim inny album, zatytułowany po prostu „Miłość w czasach popkultury”, polskiego zespołu #Myslovitz z 1999 roku.

Każdy dźwięk miał swoje znaczenie z nieco innego powodu, jednak te wszystkie skojarzenia zrodziły się zapewne podczas zabawy słów bowiem kolejną konotacją był tytuł powieści Gabriela Garcíi Márqueza „Miłość w czasach zarazy”.

Trzeba pamiętać, że miłość i mądrość przydarza się nam każdego dnia. Wchodząc ze spokojem w kolejny dzień należy przede wszystkim zachować ostrożność, mądrość i świadomość, należy być uważnym i nigdy, przenigdy nie poddawać się panice.

Kochani, myjmy ręce!

0

Zapraszam do dołączenia do grona moich subskrybentów!
Dzięki temu zyskasz dostęp do jeszcze większej liczby fascynujących historii, a ja będę mógł kontynuować pracę, dostarczając Ci treści na najwyższym poziomie. Nie przegap żadnego z moich wpisów, które dostarczą Ci wiedzy, inspiracji i rozrywki. Zapisz się już dziś i dołącz do grona moich Czytelników! Zapraszam Cię serdecznie.

Comment 1

  • Cyfry | transcendentphoto.com11/12/2020 at 9:13 am

    […] Pewne wydarzenia w pamięci pozostają na zawsze i potrafią zmienić ich uczestników nie do poznania, pozostawiając wewnątrz ich piętno nie do usunięcia. Czy będziemy mówili o muzyce,  towarzyskim spotkaniu, a może o spotkaniu z UFO, to niezmiennie pozostanie coś, co trudno będzie racjonalnie wytłumaczyć, nawet po wielu latach. […]

  • Add Comment

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.