Spring roll / Sajgonki warzywne

Za oknem wyjątkowo szaro i to nie z powodu pogody. Informacje, które media przekazują, gaszą słoneczne promienie. Nie zapominajmy, że jest wiosna, pora radości. Proponuję coś pięknego, kolorowego, smacznego i zdrowego – spring roll!

Zasada pierwsza, odwiecznie ta sama, nie panikować, nie dać się pogrążyć w strachu. Pozostać mądrym, zamiast przebywać w niechcianym towarzystwie zachować dystans. Nie dotykać twarzy, myć ręce i uważać na siebie!

Spring roll odpowiednio namoczony papier ryżowy

Po krótkiej przerwie wróciłem do pracy. Wydaje się, że nie wszystkim udało się uporać ze strachem, wciąż siedzą w jego ramionach, a może po prostu nie rozumieją powagi sytuacji? Nie będę tego komentował to nie wypada. Po powrocie do domu zdałem sobie sprawę, że od kilku dni mamy kalendarzową wiosnę!

Cóż może być piękniejszego od kolorowego, zdrowego jedzenia z dodatkiem lekko pikantnego, słodkiego sosu i zapachem nieznanej kuchni? Najlepszym rozwiązaniem byłoby zaproponowanie czegoś najbardziej związanego z wiosną, a cóż może być jeszcze bardziej wiosenne jeśli nie spring rolls? Równonoc za nami, słońce coraz dłużej daje nam odczuć ciepło, po pracy, po długim spacerze w słonecznych promieniach – wersja wietnamska.

Proszę zwróćcie uwagę na dwie ważne sprawy. Ryżowe karteczki do zawijania należy uprzednio namoczyć w wodzie, która powinna być letnia. Użyte do przygotowania spring rolls ryżowe karteczki do zawijania różnią się od tych, które używa się do mniej zdrowszej wersji, jaką są smażone w głębokim tłuszczu.

Jak widać, nie było żadnej specjalnej aranżacji i wyszukanych przygotowań. Zdjęcia są jakie wyszły, bo nie ważne jest na czym gotujecie, lecz ile do tego wkładacie serca. Widać to na przykładzie mego braku umiejętności zawijania, kiepskie te moje palce i nie wprawione. Nie wstydzę się tego, bo radości miałem przy tym co niemiara!

Dzisiejsze gotowanie nie pozostawiłoby po sobie tylu wspomnień gdyby nie muzyka pewnego zespołu zza wschodniej granicy Polski, muzyka która idealnie nadaje się właśnie do takich domowych eksperymentów kulinarnych, jest żywa, kolorowa i nieco egzotyczna.

Отава Ё lub Otava Yo czyli po prostu trawa wspólne granie zaczęli na ulicy, jako projekt muzyczny dwóch petersburskich zespołów muzycznych Reelroadъ i Сказы Леса w roku 2003. Dziś to lubiany przez słuchaczy i uznany przez krytyków muzycznych zespół grający muzykę współczesną będącą interesującą interpretacją rosyjskiej muzyki ludowej. Ilość odtworzeń prezentowanego wideoklipu naprawdę oszołamia.

Zespół wystąpił w ponad 30 krajach świata, między innymi w Meksyku, Francji, Estonii, Chinach, Portugalii, Litwie, Słowacji, Niemczech, Austrii, Belgii, Norwegi, Stanach Zjednoczonych, Iranie, Japonii, a także we Włoszech, Indiach i Polsce.

Otava Yo - russian couplets while fighting

1

Zapraszam do dołączenia do grona moich subskrybentów!
Dzięki temu zyskasz dostęp do jeszcze większej liczby fascynujących historii, a ja będę mógł kontynuować pracę, dostarczając Ci treści na najwyższym poziomie. Nie przegap żadnego z moich wpisów, które dostarczą Ci wiedzy, inspiracji i rozrywki. Zapisz się już dziś i dołącz do grona moich Czytelników! Zapraszam Cię serdecznie.

Add Comment

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.