International Mr. Leather

Pomysł w jego głowie dojrzewał przez lata, aż wreszcie, po kilkunastu miesiącach długich przygotowań w maju 1979 roku, po raz pierwszy w historii Świata i Stanów Zjednoczonych w Chicago odbył się konkurs gejowski na najpiękniej ubranego meżczyznę w skórze. International Mr. Leather. Wzięło w tym konkursie udział 12 mężczyzn z 6 stanów. Główny pokaz i wybory odbyły się w Grand Ballroom of the Radisson Hotel.

organizatorem i pomyslodawca byl chuck renslow, ktory to wczesniej wraz ze swoim partnerem dom orejudos, w roku 1970, zalozyli pierwszy gejowski bar w chicago cieszacy sie nie slabnaca slawa przez wiele lat. wlasnie w barze mr. gold coast odbywaly sie pierwsze, jeszcze nieoficjalne prezentacje i konkursy. wraz z rosnaca slawa tego miejsca po 9 latach chuck postanowil zmienic zasady tego konkursu, potrzebowal wiekszego miejsca dla wciaz rosnacej i przybywajacej z wielu zakatkow swiata publicznosci i samych bioracych udzial w konkursie.
po 35 latach international mr. leather (IML) ma sie dobrze i widac, ze szybko ta sytuacja nie ulegnie zmianie. w tym roku calosc show zostala ulokowana w samym centrum chciago na ulicy michigan – magnificent mile, w hotelu marriot gdzie znalazly miejsce prywatne party, pokazy, a przede wszystkim market czyli sklepy i miejsce spotkan, oraz w the harris theatre, glowne otwarcie i sam konkurs.
trzeba pamietac, ze international mr. leather to miejsce spotkan nie tylko gejow z calego swiata ale takze wszystkich zainteresowanych bdsm, drag queen, homoseksualistow, fetyszystow…

krotki reportaz fotograficzny z tego wydarzenia… w poszukiwaniu tozsamosci

oraz duzo wiecej pod tym linkiem

1

Comment 1