Pat Benatar

Dziś post z jednej strony bardzo opóźniony, a z drugiej: “tak mogłoby się tylko zdawać”. Koncert Pat Benatar mógłby w polskiej rzeczywistości Chicago przejść całkiem niezauważony gdyby nie to, że Patricia Mae Andrzejewski urodzona w Nowym Jorku jest właśnie tematem tego postu.

Pat Benatar

amerykańska wokalistka rockowa polskiego pochodzenia. karierę muzyczną rozpoczynała jako wokalistka operowa w połowie lat siedemdziesiątych występując w lokalnych klubach spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem co pod koniec dekady zakończyło się podpisaniem kontaktu z wytwórnią chrysalis records. można do tego jeszcze dorzucić, że jest czterokrotną zdobywczynią nagrody grammy.

rok 1980 stanowił przełom w jej karierze, wydała wtedy studyjny album “crimes od passion. album ten dotarł do pozycji drugiej w stanach zjednoczonych i stał się jednocześnie pierwszym w karierze pat benatar wieloplatynowym krążkiem, sprzedając się tylko w samej ameryce w nakładzie prawie pięciu milionów! pat stała się także w tym czasie jedną z ikon nowo powstałej i budującej fundamenty stacji telewizyjnej mtv. stacja mtv jako drugi w swojej historii zaprezentowała właśnie jej teledysk do piosenki “you better run

w roku 1984 pat benatar ponownie powróciła na szczyt z nowym singlem “we belong” oraz albumem “tropico” który uzyskał status platyny. pod koniec lat ’80 zaczęła powoli oddalać się od korzeni muzyki rockowej przechylając się nieco w stronę popu.

na ostatnim koncercie, podczas swej nowej trasy koncertowej, w chicago – zaśpiewała nie tylko dobrze znane publiczności hity lecz także nowe piosenki ze swego dorobku lat ’90 wzbudzając tym wielki entuzjazm. pat wystąpiła ze swym mężem – neil giraldo – będącym jednocześnie gitarzystą w jej zespole.

a jak było podczas koncertu? niech te fotografie oddadzą choć ułamek ciepłej atmosfery tego wieczoru.

0

Add Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.