Bok choy i czerwone curry

Jutrzejszy wpis będzie o umieraniu lecz przede wszystkim opowiem o tym co zobaczyłem ostatniego dnia pobytu w Kathmandu i nie będzie w nim ani słowa o obecnej sytuacji. Dzisiejszy post jest nawiązaniem do tego co dzieje się wokół nas w Illinois.

W piątek, 20 marca, gubernator Pritzker wydał rozporządzenie wykonawcze 2020-10, zobowiązujące wszystkich mieszkańców stanu Illinois do pozostania w swoich domach, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Bok choy i czerwone curry

Rozporządzenie zabrania rzeczy takich jak odwiedzanie domów przyjaciół i organizowanie spotkań niezależnie od ich wielkości, jak i spowodowało zamknięcie wszystkich zbędnych placówek, w tym większości firm handlowych, rekreacyjnych i rozrywkowych. NIE zabrania podstawowych czynności, takich jak pójście do sklepu spożywczego, opieki medycznej czy wyjście ze zwierzęciem na spacer.

Do przygotowania dzisiejszej potrawy użyliśmy muzyki Rodrigo y Gabriela – meksykańskiego duetu gitarowego, tworzonego przez Rodrigo Sáncheza oraz Gabrielę Quintero. To dwójka muzyków, wyposażonych w najszybsze palce Meksyku. Potrafią z gitary akustycznej wydobyć dźwięki, które niektórym muzykom, z trudem przychodzą po dwóch miesiącach spędzonych w studio nagraniowym.

Muzycy poznali się w mieście Meksyk, grając w thrashmetalowym zespole „Tierra Ácida”. Zniechęceni ograniczonym zasięgiem tamtejszego rynku muzycznego, osiedlili się w Dublinie. Wraz z Hansem Zimmerem pracowali nad ścieżką dźwiękową do filmu „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”. Efekty ich pracy zaprezentowane zostały na trzy dni przed premierą filmu. Rodrigo y Gabriela grają głównie szybkie, rytmiczne utwory na dwie gitary klasyczne lub 2 gitary akustyczne. Są to zarówno kompozycje własne, jak i covery znanych utworów, takich jak Stairway to Heaven czy Orion. Wśród swoich inspiracji artystycznych wymieniają Metallikę, Megadeth, Slayer oraz Pink Floyd!

Rodrigo y Gabriela - Echoes

W rozporządzeniu wykonawczym 2020-10 tym nie ma ani jednego słowa na temat wspólnego, domowego gotowania! Przedstawiam porcję fotografii, które mam nadzieję namówią Was do kucharzenia, podpowiedzą, zachęcą do próbowania nowych smaków. Śpieszę donieść, że od jutra wracam do pracy. Jeśli możesz, proszę, zostań w domu, nie wychodź, bądź razem ze swymi domownikami! Słuchaj muzyki, gotuj i czytaj mego bloga!

Większość chińskich książek kucharskich nie podaje konkretnej ilości składników pisząc 适量 co oznacza po prostu use an adequate amount of ingredients (użyj odpowiedniej ilości składników).

0

Zapraszam do dołączenia do grona moich subskrybentów!
Dzięki temu zyskasz dostęp do jeszcze większej liczby fascynujących historii, a ja będę mógł kontynuować pracę, dostarczając Ci treści na najwyższym poziomie. Nie przegap żadnego z moich wpisów, które dostarczą Ci wiedzy, inspiracji i rozrywki. Zapisz się już dziś i dołącz do grona moich Czytelników! Zapraszam Cię serdecznie.

Comments 2

 • Zbigniew Habina03/24/2020 at 8:42 pm

  Gdzie kupic ten Curry sos- torebka- dokladna nazwa

  • Dariusz03/24/2020 at 8:52 pm

   Zbyszek. Generalnie jest to po prostu Red Curry Sauce. Jest wiele różnych nazw. Taką torebkę kupiliśmy w sklepie Assi na ulicy Milwaukee w Niles. Jestem pewien, że znajdziesz najszybciej w jednym z lokalnych sklepów etnicznych. Zapytaj po prostu o sos curry.

 • Add Comment

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.