Polityczna poprawność podczas Super Bowl

Występ Shakiry oraz Jennifer Lopez podczas Super Bowl 2020 sprawił, że Ameryka zaczęła mówić o tym jak o najgorętszym show, podszytym lekceważeniem kobiet, ze zbyt seksualnym zabarwieniem, z wieloma seksualnymi insynuacjami i o tym, że stroje odkrywały zbyt wiele ciała.

Proszę! Pomyślcie o dzieciach! – pojawiły się memy obrońców praw kobiet i dzieci, z całej siły uderzające w mediach społecznościowych w zaślinionych czytelników magazynów dla panów z patrzącą na nich zasłoniętą komputerową kamerką. Czy to możliwe by w ciągu niedzielnych niespełna 15 minut zaczęli się oni martwić obecnym stanem prawnym opisującym prawa kobiet i dzieci? Super Bowl stał się kolejnym obrazem politycznej poprawności.

Wyraźnie piszę pytanie, co myśleli o kobietach i dziewczynach trzy lata temu, gdy oddawali swój głos na faceta, który powiedział:

Nie sądzę, żeby moja córka Ivanka pozowała nago, chociaż ma bardzo ładną figurę. Powiedziałem, że gdyby Ivanka nie była moją córką, być może byłbym z nią w związku. [link]

Niech więc każdy wyborca obecnego prezydenta zaniepokojony powie jak to zamartwiał się wykorzystywaniem kobiet gdy jego kandydat głośno powiedział:

Przeniosłem się na nią i nie udało mi się. Przyznaję. Próbowałem ją pieprzyć. Ona była zamężna. Poruszałem ją bardzo mocno. Nie mogłem się do niej dostać, a ona wyszła za mąż. [link]

Wniosek jest i może być tylko jeden, zwolennicy tego prezydenta nie dbają o kobiety. Gdyby choć trochę mieli w głowie inaczej poukładane, nie głosowaliby na takiego człowieka.

Zwolennicy układów, które działają po obu stronach oceanu, czy to w Polsce czy USA nie dbają o bezpieczeństwo kobiet i dzieci, nie dbają o ich prawo do własnego ciała i seksualności. Gdyby tak było nie doszłoby do zamieszek w Białymstoku, nie  byłoby wyśmiewania ruchu #MeToo nie wspominając tego co uczyniono niepełnosprawnym w polskim Sejmie lub prześmiewczych wypowiedzi prezydenta na temat inwalidów, podczas kampanii wyborczych w USA.

Cały ten krzyk o niespełna 15-minutowy występ jest podwójną moralnością osób, które z imieniem Boga na ustach idą głosować na tych, którzy kobiety chcą mieć na własnych zasadach. Chcą je opisywać własnymi słowami i kontrolować ich postępowanie. Obnażyć swoją fizyczność i wykorzystać seksualnie by w końcu uprzedmiotowić je i sprowadzić do roli ciała uwikłanego w czysto biologiczny aspekt życia.

Od wieków kobieta zaliczana była do dóbr rodowych mężczyzny, należała do niego i to on rozporządzał nią według własnego uznania. Tak była charakteryzowana w świętych pismach. Męska połowa traktowała ją z pogardą i wyższością. Czy tego naprawdę chcemy?

Is This The Life We Really Want?

Drogi wyborco. Marian Turski przypomniał całemu światu jedenaste przykazanie: nie bądź obojętny! To naprawdę jest bardzo proste, by zrozumieć, pojąć i mądrze oddać swój głos.

Shakira i Jennifer Lopez nie otrzymały zapłaty za występ w Super Bowl w 2020 roku – ale ich około 15-minutowy set wciąż jest na ustach wielu Amerykanów. A skoro oprócz ciała nie miały nic więcej do zaoferowania to pewnie użyły go jako swego największego atrybutu co przełożyło się momentalnie na wzrost sprzedaży ich piosenki.
0

Zapraszam do dołączenia do grona moich subskrybentów!
Dzięki temu zyskasz dostęp do jeszcze większej liczby fascynujących historii, a ja będę mógł kontynuować pracę, dostarczając Ci treści na najwyższym poziomie. Nie przegap żadnego z moich wpisów, które dostarczą Ci wiedzy, inspiracji i rozrywki. Zapisz się już dziś i dołącz do grona moich Czytelników! Zapraszam Cię serdecznie.

Add Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.