Nobody’s Fool czyli nie tylko cyrk

Życie zaskakuje, każdego dnia pośród emocjonalnych wpadek możemy zaliczyć spotkania z ciekawymi ludźmi. W końcu nie każdy zostaje wioskowym głupkiem, strachem na wróble z wystającą tu i ówdzie słomą i rudymi kosmykami włosów rozwianymi na wietrze. Pamiętajmy, że śmiejąc się z groteskowych póz klauna, śmiejemy się z siebie samych!

Bartek jest synem Krzysztofa Soroczyńskiego, którego niektórzy mogą pamiętać z Polski, na długo związanego z Cirque du Soleil. Jego syn Bartłomiej Soroczyński urodził się w roku 1980 w Polsce. Gdy miał 14 miesięcy rodzice przeprowadzili się do Kanady. Do Montreal National Circus School Bartek trafił po skończeniu szkoły średniej w 1998 roku.

Krzysztof Soroczyński z 4-letnim Bartkiem w drodze na sale gimnastyczną University of Manitoba. Miejsca codziennych ćwiczeń cyrkowych. Winnipeg, Kanada, rok 1984. (FB)

Przedstawiam video-klip promujący spektakl La Strada, śpiewa Bart Soroczyński o którym poniżej. (Rola Il Matto „The Fool”, gra La Strada orkiestra). Opuszczając Polskę był małym chłopcem, do dziś używa języka polskiego.

Bartek występował w przedstawieniu „Nomade” z Cyrkiem Eloize. Grupa zagrała ten program ponad 700 razy w wielu miejscach na świecie: w Anglii, Francji, USA, Nowej Zelandii, Austrii, Grecji, Kanady, Izraela, Hong Kongu, Holandii, Niemiec, Słowacji, Szwajcarii, Libanu, Hiszpanii i we Włoszech. Było też pięć występów w Polsce, w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Bartek oklaskiwany był także w paryskim Folies Bergère i rzymskim Teatro Eliseo.

Bartłomiej po zakończeniu w swoim życiu epizodu  związanego z cyrkiem, postanowił zostać aktorem. Wyjechał do Argentyny i tam rozpoczął po hiszpańsku swoje pierwsze warsztaty aktorskie. Po Buenos Aires uczył się w także w New York, Paryżu, Montrealu, Warszawie, Genewie i Londynie…

Reszta wzruszającej rodzinnej historii, pełnej ciekawych zwrotów i międzynarodowych przygód pod FB linkiem: Teatr i cyrk – dwie wielkie miłości Barta Davida Soroczyńskiego a bardziej dociekliwym polecam skorzystanie z rozległych przestrzeni internetowych łąk wiadomości!

Tym wpisem przekazuję wszystkim Czytelnikom pozdrowienia:
ciepłej, słonecznej i barwnej jesieni od Krzysztofa i Bartka Soroczyńskich!

Pssst… mam coś jeszcze do zakomunikowania. Wszystkim wyjadaczom kinowego popcornu pamiętającym „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” / Fantastic Beasts and Where to Find Them / życzę przyjemnych doznań podczas nadchodzącej części drugiej filmu, zatytułowanej „Fantastyczne zwierzęta; zbrodnie Grindelwaldu” / Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald /. Film pojawi się w kinach 16 listopada 2018 r., a Bart Soroczyński zagrał tam rolę Stebbinsa.

1

Zapraszam do dołączenia do grona moich subskrybentów!
Dzięki temu zyskasz dostęp do jeszcze większej liczby fascynujących historii, a ja będę mógł kontynuować pracę, dostarczając Ci treści na najwyższym poziomie. Nie przegap żadnego z moich wpisów, które dostarczą Ci wiedzy, inspiracji i rozrywki. Zapisz się już dziś i dołącz do grona moich Czytelników! Zapraszam Cię serdecznie.

Comments 3