Piętnaście rzeczy, których nie wiecie o kotach – pazury

Piętnaście rzeczy, których nie wiecie o kotach, też. Dziś, usiadłem na wprost ekranu pomiędzy kotami lub ja siedziałem, a one pozwoliły mi być pomiędzy nimi. A było to tak, że kiedy już usiadłem, oba wygodnie położyły się, Emily po lewej, Eljot po prawej. Na ekranie Lord Ganesha, ten z zawiniętą trąbą na kształt spirali muszli ślimaka, ukazywał nieskończoność wszechświata.

W szkole podstawowej miałem zawsze kłopot z wyuczeniem się na pamięć, tak wtedy to nazywano, tabliczki mnożenie. Kiedy jedno z nich zacznie już zaczepiać się o moje ubrania lub najwyraźniej nadużywać „słupka do przeciągania” nadchodzi moment gdy wzywam każde pojedynczo do spotkania się z obcinaczką pazurów. Wzrok mój nie jest już najlepszy więc liczę głośno: raz, teraz lewa, dwa, znowu lewa, trzy, tylko kilka zostało, cztery, zaraz skończę i pięć – pazury obcięte, te przednie. Potem zabieram się za tylne i liczę: raz, to tylko moment, dwa, jeszcze trochę, trzy, zaraz skończę, cztery, już jeden… no właśnie, na łapach tylnych kot ma tylko cztery pazury, a ludziom czasem wystarczy jedno słowo by kogoś poniżyć. Za tydzień – kolory.


wróć najszybciej jak możesz następnego roku


Piętnaście rzeczy, których nie wiecie o kotach
Piętnaście rzeczy, których nie wiecie o kotach
2

Comments 2

 • StaraPannaZKotem09/17/2018 at 3:39 am

  Myślę, że gdybym OŚMIELIŁA SIĘ obciąć Temu Kotu pazury, to tymiż pazurami wydrapałby mi oczy! 😀

  • Dariusz09/17/2018 at 6:39 am

   Koty domowe tego potrzebują, nie ścierają im się one tak szybko jak u tzw. dachowców. Koty potrafią zaakceptować proces obcinania jeśli poczują, że służy to ich komfortowi. Potrafią też je obgryzać i radzą sobie z tym świetnie. Pozdrawiam.

 • Add Comment

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.