Polityczna poprawność podczas Super Bowl20200204095315

Polityczna poprawność podczas Super Bowl

Dariusz02/04/20200 comments
Występ Shakiry oraz Jennifer Lopez podczas Super Bowl 2020 sprawił, że Ameryka zaczęła mówić: Proszę! Pomyślcie o dzieciach! ...
Co zrobiliście w roku 2019 by kochać?20191231070044

Co zrobiliście w roku 2019 by kochać?

Dariusz12/31/20190 comments
Rok 2019 za nami, w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy będąc świadkami szeregu sytuacji kryzysowych, co zrobiliście by odszukać miłość?...
Odchodzimy nieświadomi20200312070022
Polityczna poprawność podczas Super Bowl20200204095315
Co zrobiliście w roku 2019 by kochać?20191231070044
Bożonarodzeniowe życzenia, mamy święta…20191223070011
I’m not the radical left, I’m the humane middle20191105070045
Trudno nie wierzyć w nic, czyli polonijna Apokalipsa według Krukowskiego20191004070035
Jutro nadal będziesz mnie kochać?20190730070057
Amy, rocznica, Klub 2720190723070035
Spoczywaj w pokoju Kubusiu Puchatku20190702070054
Krystyna P. – pogromczyni krokodyli20190625070045
Chłopak z głową pełną wątpliwości20190618070047
Czego nie lubię w Indiach20190423070003
Piekło i niebo20190409070052
Masakra w Nowej Zelandii wydostała się na zewnątrz20190319070025
Absolutnie piękna Giselle – zaniemówiłem20190305070012
Load more
Grała muzyka20200630064925

Grała muzyka

Dariusz06/30/20200 comments
Na jednej z moich rodzinnych fotografii, jestem sam. Siedzę na starej wersalce, przeglądam winylowe płyty, a obok mnie s...
A Love Supreme!20200623070001

A Love Supreme!

Dariusz06/23/20200 comments
Santana to nie tylko przyjemne bujanie, John McLaughlin to wirtuoz gitary, dzisiejszy post jest o miłości nieprzeciętnej...
Zdzisław Beksiński w Chicago20200616070052

Zdzisław Beksiński w Chicago

Dariusz06/16/20200 comments
Dzisiejszy wpis przypomina o tym jak Zdzisław Beksiński trzy lata temu odwiedził Chicago, wszystko to o pracach prezento...
Pożegnanie. Klucz do dobrego życia? Zatrać się w czymś!20200609070014

Pożegnanie. Klucz do dobrego życia? Zatrać się w czymś!

Dariusz06/09/20200 comments
Całkowicie za darmo oddaję Wam dziś klucz do dobrego życia. Zatrać się w czymś! To przesłanie przyświecało mi podczas op...
Paro – Kathmandu – Bhaktapur20200602070012

Paro – Kathmandu – Bhaktapur

Dariusz06/02/20200 comments
Paro to pożegnanie z Bhutanem i pięknym lotniskiem, Kathmandu to stolica Nepalu, a Bhaktapur to moja nowa miłość o które...
Tiger’s Nest w Bhutanie20200526070035

Tiger’s Nest w Bhutanie

Dariusz05/26/20200 comments
Wyjątkowy i niezwykły klasztor Taktsang Palphug, znany lepiej jako Tiger’s Nest w Bhutanie, to miejsce magiczne dziś będ...
Bumdra i moje trzy lekcje20200519070024

Bumdra i moje trzy lekcje

Dariusz05/19/20208 comments
Bumdra to miejsce do którego będąc w Bhutanie nie można nie dotrzeć. Moje trzy lekcje, które mi udzieliła ta góra są tem...
Zanim ponownie zaczniemy się śpieszyć…20200516144057

Zanim ponownie zaczniemy się śpieszyć…

Dariusz05/16/20202 comments
Śpieszmy się kochać ludzi to projekt polskich dziennikarzy zrzeszonych w SDPA w Chicago, projekt w którym miałem przyjem...
Czego potrzebują ludzie starsi w Bhutanie?20200512070045

Czego potrzebują ludzie starsi w Bhutanie?

Dariusz05/12/20200 comments
Nie znam odpowiedzi na każde pytanie, proszę mi pomóc, czego potrzebują ludzie starsi w Bhutanie, co jest tak różne od t...
Hot pot – co wspólnego mają ze sobą jedzenie, muzyka i przyjaźń?20200507070003

Hot pot – co wspólnego mają ze sobą jedzenie, muzyka i przyjaźń?

Dariusz05/07/20200 comments
Hot pot to sposób na wspólne spędzanie czasu z przyjaciółmi, z rodziną, ze znajomymi, czyli jedzenie, muzyka i przyjaźń ...
Pierwsze „turystyczne” zakupy20200505070019

Pierwsze „turystyczne” zakupy

Dariusz05/05/20200 comments
Szczęście to coś więcej niż moje pierwsze turystyczne zakupy w Bhutanie, to wybory dzięki którym stajemy się kim jesteśm...
Bhutan, Punakha i most odwagi20200428070009

Bhutan, Punakha i most odwagi

Dariusz04/28/20204 comments
W życiu, każdy z nas ma do przejścia pewien most, którego pokonanie raz na zawsze oddziela to co już za, od tego co jesz...
Życzenia urodzinowe20200427070004

Życzenia urodzinowe

Dariusz04/27/20200 comments
Składając Kacprowi życzenia urodzinowe przypomniała mi się historia spaceru Davida Bowiego po Warszawie i co z tego wysz...
Dziś jest Dzień Ziemi!20200422140010

Dziś jest Dzień Ziemi!

Dariusz04/22/20200 comments
Dziś jest Earth Day (Dzień Ziemi) ustanowiony po to, byśmy nauczyli się żyć mądrze i w zgodzie z tym co dookoła nas, daj...
Witam w świecie penisów, które nie są tabu20200421070057

Witam w świecie penisów, które nie są tabu

Dariusz04/21/20200 comments
W świecie penisów bez świętych zakazów, pełnym niepowtarzalnych widoków. Czy kiedykolwiek uda się powrócić do natury w j...
Load more
Dariusz.us / transcendentphoto

Hello this is the new TranscendentPhoto website, delivering the same quality of photography as before, with a new graphics redesign

going beyond ordinary limits – experience the quality

TranscendentPhoto covers well known brand events from America and Poland. Expect work of great quality on all subjects: portrait, landscape, architectural, private, family, commercial photography.

I specialize in artistic photography and musical events, but always manage to weave an interesting story by capturing the right moments no matter the occasion. On the professional photography website – transcendentphoto.com you will find moments that transcend commercial photography and speak to your soul.

Najczęściej piszę w języku polskim, choć czasem zdarzają się też wpisy angielskie, a i tak zapraszam do zapoznania się z nimi wszystkimi! Jest takie powiedzenie: wznoś na wyżyny słowa swe, nie głos. Bowiem kwiaty rosną od kropel deszczu, a nie huku grzmotów.

My Latest Posts / Nowe wpisy

Pytanie o wartość pisania wydaje się banalne. Jest tyle zalet płynących z tej formy spędzania czasu, że ciężko jest mi je wszystkie wymienić. W czasach smartfonów, tabletów i wszechobecnego Internetu wskrzeszana na nowo kultura obrazkowa zabija wyobraźnie, zapominamy o tym co najważniejsze: o wartości ukrytej w prawdziwych słowach. Bez nich niemożliwe jest zbudowanie trwałych więzi przyjaźni. A co z czytaniem? Czytanie daje poczucie stabilizacji, czytanie rozwija wyobraźnie, daje wiedzę o otaczającym nas świecie. Czytanie pomaga w trudnych chwilach, szczególnie tu na emigracji, czytanie rozwija empatię!
Blogowanie pomaga mi także w rozwiązywaniu problemów dnia codziennego. Może moich Czytelników nauczy tego samego?

Grała muzyka20200630064925

Grała muzyka

Dariusz06/30/2020
Na jednej z moich rodzinnych fotografii, jestem sam. Siedzę na starej wersalce, przeglądam winylowe płyty, a obok mnie s...
A Love Supreme!20200623070001

A Love Supreme!

Dariusz06/23/2020
Santana to nie tylko przyjemne bujanie, John McLaughlin to wirtuoz gitary, dzisiejszy post jest o miłości nieprzeciętnej...
Zdzisław Beksiński w Chicago20200616070052

Zdzisław Beksiński w Chicago

Dariusz06/16/2020
Dzisiejszy wpis przypomina o tym jak Zdzisław Beksiński trzy lata temu odwiedził Chicago, wszystko to o pracach prezento...
Festiwal czarnoszyich żurawi20200414070000

Festiwal czarnoszyich żurawi

Dariusz04/14/20204
Czytelniczka napisała: Jesteś przewodnikiem po zakamarkach do których każdy chce wejść nie mając odwagi wyjść z domu. Fe...
Umieranie – ostatni dzień20200324070028

Umieranie – ostatni dzień

Dariusz03/24/20200
Wpis zatytułowany Umieranie nie dotyczy sytuacji obecnej, uprzejmie zapraszam do zapoznania się z najważniejszym momente...

Bhutan i Nepal
jakich nigdy nie zobaczysz w TV

Gdy podróżujemy, zużywamy się powolutku, od środka, potem na zewnątrz. Zostawiamy małe cząstki siebie w miejscach w których najbardziej byliśmy sobą. Historia, którą ukryłem w tych wpisach, wydarzyła się naprawdę. Pytanie o to ile jest w tym prawdy nie ma najmniejszego sensu. Łatwiej jest zapytać: gdzie jest klucz do dobrego życia? Odpowiedź jest tylko jedna: trzeba zatracić się w tym co lubi się najbardziej!

Indie
słowem i obrazem

Miasta niczym kwiaty skąpane w promieniach wschodzącego słońca, wolno stąpające ku brzegom rzek i jezior, głęboko wrośnięte w tradycję, zbudowane na piaskach przesiąkniętych potem i krwią budowniczych, delikatne nocą, gdzie pośród żywych przechodzą duchy przeszłości, umarli gospodarze pradawnych miejsc. Miasta które na zawsze zapadają w pamięć, gdyby płonęły być może ich dymem dałoby się wyleczyć całe zło świata. Indie. Historie o których nie uczą w szkole.

Miliardy kolorowych, drobnych okruchów20171117090000

Miliardy kolorowych, drobnych okruchów

Życie bowiem to miliardy kolorowych, drobnych okruchów po które schylam się każdego dnia b...
Do Pondicherry i nieco dalej20180112080013

Do Pondicherry i nieco dalej

Gdy dotarłem do Pondicherry zdałem sobie sprawę, że Indie to nie jest kierunek dla każdego...

Spraw by życie stało się piękniejsze!

Zawędrowałeś do miejsca w którym na przekór otaczającej Cię rzeczywistości odnajdziesz dziesiątki interesujących fotografii, artykułów i felietonów, a dodatkowo, spomiędzy komentarzy pod kolejnymi wpisami, wyłuskasz perły kulturalnych i dojrzałych rozmów gdzie nikt, nikogo nie obraża.

…and maniacs don’t blow holes in bandsmen by remote control…

Zapraszam do wspólnej podróży przez meandry kolejnych wpisów, fotograficznych albumów i katalogów. Zostaw też po sobie ślad by w przyszłości inni podróżnicy łatwo mogli tu dotrzeć i ujrzeć błyskające w cyfrowej oddali światło latarni normalności.

Kres20180202080020

Kres

Dariusz02/02/20188 comments
W poniedziałek 21 stycznia w Chicago padał deszcz, wiem, to wciąż zima lecz też kres opisywania podróży. Tego dnia rozmawiałem telefonicznie z koleżan...
Biegnij dalej sam20170317070022

Biegnij dalej sam

Dariusz03/17/20170 comments
Słowa rozpoczynające dzisiejszy wpis „Biegnij dalej sam” zaczerpnąłem z tytułu piosenki zamieszczonej na ostatniej płycie Bartosza „Fisza” Waglewskieg...
Granica przyzwoitości20150909220000