Polityczna poprawność podczas Super Bowl20200204095315

Polityczna poprawność podczas Super Bowl

Dariusz02/04/20200 comments
Występ Shakiry oraz Jennifer Lopez podczas Super Bowl 2020 sprawił, że Ameryka zaczęła mówić: Proszę! Pomyślcie o dzieciach! ...
Co zrobiliście w roku 2019 by kochać?20191231070044

Co zrobiliście w roku 2019 by kochać?

Dariusz12/31/20190 comments
Rok 2019 za nami, w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy będąc świadkami szeregu sytuacji kryzysowych, co zrobiliście by odszukać miłość?...
Odchodzenie20200915065945
Wszystko czego Ci trzeba to…20200804070048
Odchodzimy nieświadomi20200312070022
Polityczna poprawność podczas Super Bowl20200204095315
Co zrobiliście w roku 2019 by kochać?20191231070044
Bożonarodzeniowe życzenia, mamy święta…20191223070011
I’m not the radical left, I’m the humane middle20191105070045
Trudno nie wierzyć w nic, czyli polonijna Apokalipsa według Krukowskiego20191004070035
Jutro nadal będziesz mnie kochać?20190730070057
Amy, rocznica, Klub 2720190723070035
Spoczywaj w pokoju Kubusiu Puchatku20190702070054
Krystyna P. – pogromczyni krokodyli20190625070045
Chłopak z głową pełną wątpliwości20190618070047
Czego nie lubię w Indiach20190423070003
Piekło i niebo20190409070052
Load more
Odchodzenie20200915065945
Odchodzenie - te wszystkie małe rzeczy

Odchodzenie

Dariusz09/15/20200 comments
Odchodzenie to historia tego co wydarzyło się w USA, a w tle pandemia i pory roku, a także przepiękna wędrówka, szlakiem...
196820200908065937
Zapowiedź roku 1968

1968

Dariusz09/08/20201 comment
Rok 1968 zmienił oblicze świata jaki dziś znamy. Wybory prezydenckie w U.S.A. 1968 roku odbywały się w cieniu trwającej ...
Cyfry20200901065929
Cyfry

Cyfry

Dariusz09/01/20200 comments
Cyfry, liczby dla niektórych oznaczają wybór pomiędzy życiem lub śmiercią. Cyfry dzisiejszego wpisu oznaczają moje przyz...
Wtorek po południu, dopowiedzenie20200825070059
Po południu - zdjęcie przedstawia wypadek drogowy na amerykańskiej autostradzie

Wtorek po południu, dopowiedzenie

Dariusz08/25/20200 comments
Autostradę zablokowano w obu kierunkach. Po południu zwykle jest zatłoczona, szkolny autokar stał w płomieniach, a ciała...
Wtorek po południu20200818070034
We wtorek po południu, wspomnienie sztuki Przesłuchanie

Wtorek po południu

Dariusz08/18/20200 comments
Wtorek po południu to tytuł jednego z utworów zawartych na albumie grupy The Moody Blues. Jak widać po obu stronach ocea...
To koniec20200811070023
“Death on the Pale Horse,” painted by the American artist Benjamin West in 1796.

To koniec

Dariusz08/11/20200 comments
Często mam skojarzenia, że żyjemy w bajce, w jakiejś dziwnej opowieści. To koniec, pora się obudzić Alicjo, baśń dobiega...
Akademia marzeń20200804170032
Akademia Marzen - znaki ASCII przedstawiające zapalony znicz

Akademia marzeń

Dariusz08/04/20200 comments
Ten wpis będzie bardzo krótki i cholernie osobisty. Po raz kolejny w geście zaproszenia Akademia Marzeń uchyliła swoje d...
Wszystko czego Ci trzeba to…20200804070048
Wszystko czego ci trzeba to Flower Power kwiaty i raz jeszcze kwiaty!

Wszystko czego Ci trzeba to…

Dariusz08/04/20200 comments
Sąsiadka z naprzeciwka wyjechała, nikt już nie czyta książek historycznych więc dziś wyjawię sekret o tym czego Ci trzeb...
Love is a Losing Game20200728070045
Love is a loosing game

Love is a Losing Game

Dariusz07/28/20200 comments
Love and music forever. Lato, słońce i wakacje! O muzyce i skutkach wyborów, a także pewnej rocznicy śmierci piszę we wt...
Wakacje, czyli po drugiej stronie20200721070051
Za chwilę dalsza część programu

Wakacje, czyli po drugiej stronie

Dariusz07/21/20200 comments
Powiada się, że druga strona jest jaśniejsza, barwniejsza i ciekawsza. Wakacje to czas gdy można sprawdzić jak to jest p...
Książki historyczne i „Animals”20200714070028
Wysoko na niebie szybujący balon w postaci różowej świni

Książki historyczne i „Animals”

Dariusz07/14/20200 comments
Niezwykle trafne i aktualne utwory z albumu Animals do dzisiejszego dnia zachęcają do wyciągania wniosków z lekcji histo...
Powrót na Most Westchnień20200707070012
Obraz George Frederick Watts Found Drowned

Powrót na Most Westchnień

Dariusz07/07/20200 comments
Bridge of sighs (Most westchnień) po raz pierwszy angielska nazwa mostu została zapisana przez Lorda Byrona w XIX wieku ...
Grała muzyka20200630064925
Dopóki gra muzyka, Potted plant by Sandor Csuhai

Grała muzyka

Dariusz06/30/20200 comments
Na jednej z moich rodzinnych fotografii, jestem sam. Siedzę na starej wersalce, przeglądam winylowe płyty, a obok mnie s...
A Love Supreme!20200623070001
a love supreme pattern

A Love Supreme!

Dariusz06/23/20200 comments
Santana to nie tylko przyjemne bujanie, John McLaughlin to wirtuoz gitary, dzisiejszy post jest o miłości nieprzeciętnej...
Zdzisław Beksiński w Chicago20200616070052
A Tale Told by Shadows - wystawa Beksiński w Chicago

Zdzisław Beksiński w Chicago

Dariusz06/16/20200 comments
Dzisiejszy wpis przypomina o tym jak Zdzisław Beksiński trzy lata temu odwiedził Chicago, wszystko to o pracach prezento...
Load more
Dariusz.us / transcendentphoto

Hello this is the new TranscendentPhoto website, delivering the same quality of photography as before, with a new graphics redesign

going beyond ordinary limits – experience the quality

TranscendentPhoto covers well known brand events from America and Poland. Expect work of great quality on all subjects: portrait, landscape, architectural, private, family, commercial photography.

I specialize in artistic photography and musical events, but always manage to weave an interesting story by capturing the right moments no matter the occasion. On the professional photography website – transcendentphoto.com you will find moments that transcend commercial photography and speak to your soul.

Najczęściej piszę w języku polskim, choć czasem zdarzają się też wpisy angielskie, a i tak zapraszam do zapoznania się z nimi wszystkimi! Jest takie powiedzenie: wznoś na wyżyny słowa swe, nie głos. Bowiem kwiaty rosną od kropel deszczu, a nie huku grzmotów.

My Latest Posts / Nowe wpisy

Pytanie o wartość pisania wydaje się banalne. Jest tyle zalet płynących z tej formy spędzania czasu, że ciężko jest mi je wszystkie wymienić. W czasach smartfonów, tabletów i wszechobecnego Internetu wskrzeszana na nowo kultura obrazkowa zabija wyobraźnie, zapominamy o tym co najważniejsze: o wartości ukrytej w prawdziwych słowach. Bez nich niemożliwe jest zbudowanie trwałych więzi przyjaźni. A co z czytaniem? Czytanie daje poczucie stabilizacji, czytanie rozwija wyobraźnie, daje wiedzę o otaczającym nas świecie. Czytanie pomaga w trudnych chwilach, szczególnie tu na emigracji, czytanie rozwija empatię!
Blogowanie pomaga mi także w rozwiązywaniu problemów dnia codziennego. Może moich Czytelników nauczy tego samego?

Odchodzenie20200915065945
Odchodzenie - te wszystkie małe rzeczy

Odchodzenie

Dariusz09/15/2020
Odchodzenie to historia tego co wydarzyło się w USA, a w tle pandemia i pory roku, a także przepiękna wędrówka, szlakiem...
196820200908065937
Zapowiedź roku 1968

1968

Dariusz09/08/2020
Rok 1968 zmienił oblicze świata jaki dziś znamy. Wybory prezydenckie w U.S.A. 1968 roku odbywały się w cieniu trwającej ...
Cyfry20200901065929
Cyfry

Cyfry

Dariusz09/01/2020
Cyfry, liczby dla niektórych oznaczają wybór pomiędzy życiem lub śmiercią. Cyfry dzisiejszego wpisu oznaczają moje przyz...
Pierwsze dni20200225070014

Pierwsze dni

Dariusz02/25/20202
Lądowanie w Kathmandu, nocne odwiedziny Durbar Square czy pierwsze dni pobytu w mieście nie były jeszcze początkiem przy...
Bumdra i moje trzy lekcje20200519070024

Bumdra i moje trzy lekcje

Dariusz05/19/202010
Bumdra to miejsce do którego będąc w Bhutanie nie można nie dotrzeć. Moje trzy lekcje, które mi udzieliła ta góra są tem...

Bhutan i Nepal
jakich nigdy nie zobaczysz w TV

Gdy podróżujemy, zużywamy się powolutku, od środka, potem na zewnątrz. Zostawiamy małe cząstki siebie w miejscach w których najbardziej byliśmy sobą. Historia, którą ukryłem w tych wpisach, wydarzyła się naprawdę. Pytanie o to ile jest w tym prawdy nie ma najmniejszego sensu. Łatwiej jest zapytać: gdzie jest klucz do dobrego życia? Odpowiedź jest tylko jedna: trzeba zatracić się w tym co lubi się najbardziej!

Indie
słowem i obrazem

Miasta niczym kwiaty skąpane w promieniach wschodzącego słońca, wolno stąpające ku brzegom rzek i jezior, głęboko wrośnięte w tradycję, zbudowane na piaskach przesiąkniętych potem i krwią budowniczych, delikatne nocą, gdzie pośród żywych przechodzą duchy przeszłości, umarli gospodarze pradawnych miejsc. Miasta które na zawsze zapadają w pamięć, gdyby płonęły być może ich dymem dałoby się wyleczyć całe zło świata. Indie. Historie o których nie uczą w szkole.

Vivekananda / Kanyakumari do Tirunelveli20171208080000

Vivekananda / Kanyakumari do Tirunelveli

Dzisiejsza historia bierze początek w Chicago 1893 roku podczas forum Światowego Parlament...
To, co ma się zakończyć20181113070012

To, co ma się zakończyć

W poniedziałek 21 stycznia w Chicago padał deszcz, wiem, to wciąż zima lecz też kres opisy...

Spraw by życie stało się piękniejsze!

Zawędrowałeś do miejsca w którym na przekór otaczającej Cię rzeczywistości odnajdziesz dziesiątki interesujących fotografii, artykułów i felietonów, a dodatkowo, spomiędzy komentarzy pod kolejnymi wpisami, wyłuskasz perły kulturalnych i dojrzałych rozmów gdzie nikt, nikogo nie obraża.

…and maniacs don’t blow holes in bandsmen by remote control…

Zapraszam do wspólnej podróży przez meandry kolejnych wpisów, fotograficznych albumów i katalogów. Zostaw też po sobie ślad by w przyszłości inni podróżnicy łatwo mogli tu dotrzeć i ujrzeć błyskające w cyfrowej oddali światło latarni normalności.

Kres20180202080020

Kres

Dariusz02/02/20188 comments
W poniedziałek 21 stycznia w Chicago padał deszcz, wiem, to wciąż zima lecz też kres opisywania podróży. Tego dnia rozmawiałem telefonicznie z koleżan...
Biegnij dalej sam20170317070022

Biegnij dalej sam

Dariusz03/17/20170 comments
Słowa rozpoczynające dzisiejszy wpis „Biegnij dalej sam” zaczerpnąłem z tytułu piosenki zamieszczonej na ostatniej płycie Bartosza „Fisza” Waglewskieg...
Granica przyzwoitości20150909220000